Gvardiol zostanie w RB Lipsk? Klub nie jest zainteresowany innym scenariuszem

Dużo mówi się, że Josko Gvardiol może tego lata opuścić RB Lipsk. Chorwat nie narzeka na brak zainteresowania, szczególnie klubów z Anglii, ale jego obecny klub nie jest tym zainteresowany.

Josko Gvardiol
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Josko Gvardiol
  • Chorwatem interesują się największe kluby Premier League, z Manchesterem City na czele
  • Piłkarz może jednak nie zmienić klubu tego lata, bo RB Lipsk nie jest zainteresowane sprzedażą piłkarza
  • Josko Gvardiol to brązowy medalista ostatnich mistrzostw świata w Katarze i kluczowy gracz reprezentacji Chorwacji oraz RB Lipsk

Raptem 21-letni Gvardiol jednak zostanie w Lipsku?

Od pewnego czasu nieustanie mówi się o transferze Josko Gvardiola do najlepszych klubów w Europie. Sondować pozyskanie Chorwata miał m.in. Liverpool, o czym informował Fabrizio Romano oraz Manchester City. Sam menadżer „The Citizens” Pep Guardiola jest wielkim fanem talentu gracza RB Lipsk, czego symbolem miała być chęć sprowadzenia zawodnika do swojego klubu.

Jednak, jak się teraz okazuje, transfer zawodnika z Bundesligi może nie dojść do skutku. RB Lipsk nie jest bowiem zainteresowane sprzedażą zawodnika w nadchodzącym okienku transferowym. Klub nie jest zainteresowany sprzedażą mnie tego lata, więc nie ma sensu rozmawiać o niczym innym. Najważniejsze, żeby ten sezon w Lipsku zakończyć jak najlepiej – mówi gracz reprezentacji Chorwacji i RB Lipsk.

Josko Gvardiol, to obecnie jeden z największych talentów na pozycji środkowego obrońcy w Europie. Mając tylko 21 lat piłkarz, wyróżnia się w najważniejszych rozgrywkach i meczach Ligi Mistrzów, czy mistrzostw świata. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie nim wyrażają kluby z całej Europy. Transfermakrt wycenia zawodnika na 75 milionów euro.

Czytaj więcej: Nie tylko Bellingham. Real walczy z angielskimi potęgami o kolejną gwiazdę

Komentarze