Przełom w sprawie szczepień w Bayernie

Serge Gnabry
PressFocus Na zdjęciu: Serge Gnabry

Kicker donosi, że z grona pięciu niezaszczepionych zawodników Bayernu Monachium, dwóch zdecydowało się już przyjąć pierwszą dawkę. Mowa tu o Serge’u Gnabrym oraz Jamale Musiali.

  • Ostatnio Bayern Monachium wstrzymał pensje dla zawodników niezaszczepionych, przebywających na kwarantannie
  • W zespole było pięciu takich graczy
  • Kicker donosi, że dwóch z nich – Gnabry i Musiala – zmienili zdanie i przyjęli już pierwszą dawkę szczepionki

Gnabry i Musiala zaszczepieni – co z pozostałą trójką Bayernu Monachium?

Ostatnio Bayern Monachium podjął radykalne kroki wobec niezaszczepionych zawodników swej drużyny. Jako że pięciu z nich zostało poddanych kwarantannie, Die Roten postanowili na czas izolacji zamrozić pensje tychże graczy. Ci piłkarze to Joshua Kimmich, Eric Choupo-Moting, Michael Cuisance, Serge Gnabry oraz Jamal Musiala. Jak donosi Kicker, dwaj ostatni zdecydowali się przyjąć dawkę szczepionki.

W przypadku Musiali sytuacja była wyjątkowa. Aż do lata niemiecki rząd uważał, że niepełnoletni nie muszą przyjmować szczepionek. Młody reprezentant Niemiec obchodził 18. urodziny w lutym. Nawet obecnie nie znajduje się w priorytetowej grupie szczepień. Ostatecznie, jednak, nastolatek skonsultował się z lekarzami Bayernu Monachium oraz reprezentacji Niemiec i zdecydował się przyjąć pierwszą dawkę szczepienia. Drugą zamierza przyjąć podczas przerwy zimowej.

Serge Gnabry również jest już zaszczepiony i nie potrzebuje więcej dawek. Zawodnik przechodził już bowiem zakażenie wirusem Covid-19 i w jego przypadku konieczna była tylko jedna dawka.

Joshua Kimmich, Choupo-Moting i Cuisance nadal nie zmienili zdania. Pierwszy z nich niedawno wyznał wprost, że obawia się długofalowych skutków szczepienia.

Zobacz również: Nieszczepieni piłkarze Bayernu stracą fortunę. Klub podjął decyzję.

Komentarze