Eintracht na podium, Koeln tym razem nie dało rady

Piłkarze Eintrachtu
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Eintrachtu

Eintracht Frankfurt pokonał w Bundeslidze FC Koeln 2:0 (0:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Andre Silva i Obite Evan N’Dicka. W tym momencie klub z Frankfurtu jest już na trzeciej lokacie. Rywale wygrali dwa poprzednie mecze, ale teraz musieli przełknąć gorycz porażki. Obecnie FC Koeln zajmuje 14. miejsce.

Faworytami niedzielnego spotkania na Deutsche Bank Park byli oczywiście gospodarze. Eintracht Frankfurt długo jednak nie mógł sforsować defensywy rywali. Gospodarzom ta sztuka udała się dopiero kilkanaście minut po zmianie stron. Wtedy to Daichi Kamada dostrzegł Andre Silvę, a ten nie zmarnował swojej sytuacji.

Wynik spotkania na 2:0 dla gospodarzy został ustalony w 79. minucie. Filip Kostić precyzyjnie wrzucił piłkę w pole karne gości z rzutu rożnego, a skutecznie główkował Obite Evan N’Dicka. Więcej trafień już nie padło i Eintracht Frankfurt zanotował kolejne zwycięstwo w tym sezonie Bundesligi.

Co czeka obie drużyny w najbliższej serii gier? Eintracht Frankfurt zagra na wyjeździe z Bayernem Monachium. Spotkanie zapowiada się ekscytująco, ponieważ Orły zanotowały cztery kolejne wiktorie. Natomiast FC Koeln podejmie na swoim stadionie VfB Stuttgart.