Prezes Bayernu zdradził powody zwolnienia Juliana Nagelsmanna

Julian Nagelsmann został w piątek zwolniony z funkcji trenera Bayernu Monachium. Na temat decyzji klubu wypowiedział się prezes Bawarczyków, Oliver Kahn. Opowiedział o przyczynach zwolnienia.

Prezes Bayernu Monachium, Oliver Kahn
Pressfocus Na zdjęciu: Prezes Bayernu Monachium, Oliver Kahn
  • W piątek Julian Nagelsmann przestał pełnić funkcję trenera Bayernu Monachium
  • Oliver Kahn zdradził powodu rozstania z trenerem
  • Nowym szkoleniowcem zespołu został ogłoszony Thomas Tuchel

Oliver Kahn wytłumaczył się z decyzji o rozstaniu z Nagelsmannem

Bayern Monachium w piątek wydał oficjalny komunikat, w którym poinformował o zwolnieniu trenera Juliana Nagelsmanna. Niemiec miał kontrakt ważny do końca czerwca 2026 roku, jednak klub zdecydował się na przedwczesne rozstanie. Nowym trenerem Die Roten został Thomas Tuchel.

Na temat zwolnienia Nagelsmanna wypowiedział się Oliver Kahn. Prezes niemieckiego klubu zdradził powody zaskakującej decyzji.

– Doszliśmy do wniosku, że jakość naszej kadry, mimo sięgnięcia w ubiegłym sezonie po tytuł mistrza Niemiec, jest coraz mniej zauważalna na boisku. Po Mistrzostwach Świta w Katarze graliśmy coraz mniej atrakcyjnie i osiągaliśmy rzadziej sukcesy – stwierdził działacz. 

– Zmienna forma zauważalna była w wielu meczach, co zagroziło naszym celom w tym sezonie, a także kolejnym. Dlatego postanowiliśmy zareagować już teraz. Zarówno personalnie, jak i w imieniu Bayernu Monachium chciałbym podziękować Julianowi Nagelsmannowi i jego sztabowi szkoleniowemu i życzyć każdemu z nich powodzenia na przyszłość – dodał prezes mistrza Niemiec.

U nas też: Przedwczesne rozstanie z Nagelsmannem może kosztować Bayern fortunę

Komentarze