Oliver Kahn

Oliver Kahn to jeden z najwybitniejszych bramkarzy w historii. Od lipca 2021 roku pełni funkcję prezesa zarządu Bayernu Monachium. Pod koniec 2022 grudnia został też doradcą zarządu reprezentacji Niemiec.

fot. PressFocus

Oliver Kahn – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoOliver Kahn
Data urodzenia15 czerwca 1969 roku
Miejsce urodzenia Karlsruhe
NarodowośćNiemcy
Miejsce pracyBayern Monachium
Stanowiskoprezes zarządu

Oliver Kahn – wybitny bramkarz

Oliver Kahn dał się poznać głównie jako fenomenalny innowator roli bramkarza. Rozpoczął karierę w Karlsruher S.C., ale w wieku 25 lat trafił do Bayernu Monachium, gdzie naznaczył całą epokę. Był znany ze swojej agresywności, wybuchów wściekłości, ale i charyzmy, która dawała kolegom z defensywy spokój. Do tego Kahn był innowatorem pod względem roli bramkarza wychodzącego z bramki. Świetnie grał nogami i brał udział w budowaniu akcji ofensywnych zespołu. Jako zawodnik Die Roten sięgnął, m.in., po Ligę Mistrzów, osiem mistrzostw kraju, Puchar UEFA czy sześć Pucharów Niemiec. Z Die Mannschaft wygrał zaś mistrzostwa Europy w 1996 roku.

Oliver Kahn – działacz i prezes Bayernu

Po zakończeniu kariery w 2008 roku, Kahn został osobowością telewizyjną. Po ponad dekadzie wrócił jednak do swego ukochanego Bayernu Monachium. Od 1 stycznia 2020 roku był członkiem zarządu, gdzie miał zbierać doświadczenie. Nie potrzebował go sporo, bo już po półtora roku zastąpił Karla-Heinza Rummenige w roli prezesa zarządu Bawarczyków.

Pod koniec 2022 roku Niemiecki Związek Piłki Nożnej poinformował też, że Kahn będzie doradcą zarządu.

Oliver Kahn – aktualności