Niedziela w Bundeslidze: Frankfurt nie może się przełamać, Bayern zawiódł, jednostronna potyczka w Lipsku

Kevin Trapp
PressFocus Na zdjęciu: Kevin Trapp

Wyniki 33. kolejki Bundesligi. W pierwszym spotkaniu Frankfurt zremisował z Moenchengladbach 1:1. Eintracht czeka na kolejne ligowe zwycięstwo od 13 marca. W drugiej potyczce Bayern podzielił się oczkami ze Stuttgartem (2:2). Dorobku strzeleckiego tym razem nie powiększył Robert Lewandowski. W ostatnim niedzielnym meczu RB Lipsk wysoko ograł Augsburg 4:0. Poniżej prezentujemy wyniki i zdobywców goli we wszystkich potyczkach.

Eintracht z jednym oczkiem, wakacyjna forma Bayernu, bezradny Gikiewicz

Eintracht grał u siebie z Borussią Moenchengladbach. Goście wyszli na prowadzenie w czwartej minucie, a bramkę zdobył strzałem z kilku metrów Alassane Plea. Wyrównał z dystansu Goncalo Paciencia i mecz zakończył się remisem 1:1.

W drugiej potyczce Bayern rywalizował ze Stuttgartem. Lewandowski tym razem nie wpisał się ani razu na listę strzelców. Pewny mistrzostwa Niemiec Bayern tylko zremisował ze Stuttgartem 2:2. Dla Bawarczyków to drugi kolejny mecz bez wiktorii.

W meczu RB Lipsk – FC Augsburg niespodzianki nie było. Rafał Gikiewicz puścił cztery bramki, a goście przegrali aż 0:4. Robert Gumny wszedł na boisko w 79. minucie.

Wyniki 33. kolejki Bundesligi

Frankfurt – Moenchengladbach 1:1 (0:1)

Goncalo Paciencia (66′) – Alassane Plea (4′)

Bayern – Stuttgart 2:2 (2:1)

Konstantinos Mavropanos (35′ – gol samobójczy), Thomas Mueller (42′) – Tiago Tomas (8′), Sasa Kalajdzić (52′)

Lipsk – Augsburg 4:0 (1:0)

Andre Silva (40′), Christopher Nkunku (48′, 57′), Emil Forsberg (64′ – karny)