Gikiewicz obronił karnego, szokująca końcówka w Dortmundzie – sobota w Bundeslidze

Rafał Gikiewicz
PressFocus Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz

Wyniki 3. kolejki Bundesligi. Za nami sześć kolejnych spotkań. W jednej z potyczek Augsburg przegrał z Mainz 1:2. W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrał Rafał Gikiewicz. Polak obronił w drugiej połowie karnego, ale to nie wystarczyło do zdobycia nawet punktu. Do niespodzianek doszło na stadionach Bayeru i Borussii. Leverkusen przegrało z Hoffenheim 0:3, a dortmundczycy ulegli Werderowi 2:3, chociaż do 89. minuty prowadzili 2:0. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców goli.

Bayer bez szans, Borussia tym razem na tarczy

Leverkusen podejmowało Hoffenheim. Aptekarze zagrali wyjątkowo słabo i nie mieli recepty na dobrze poczynających sobie rywali. Finalnie Wieśniaki triumfowały 3:0. Borussia Dortmund mierzyła się z Werderem. Wszystko wskazywało na triumf ekipy z Westfalii. Końcówka wstrząsnęła jednak kibicami BVB. Werder zdobył trzy bramki w sześć minut i finalnie triumfował 3:2.

Augsburg rywalizował z Mainz. W szeregach gospodarzy grał Gikiewicz, który ostatnio został wybrany zawodnikiem kolejki. Polak puścił dwa gole (trudno jest mieć o to do niego jakieś pretensje), a gospodarze przegrali 1:2. Warto dodać, że Gikiewicz w 60. minucie obronił karnego. Po interwencji Polak przyłożył palec do ust i tak jakby chciał uciszyć głosy krytyków. Mecz Stuttgart – Freiburg zakończył się wynikiem 1:0 dla klubu z Fryburga. Jedynego gola strzałem z kilku metrów zdobył Vincenzo Grifo.

Wolfsburg podejmował Schalke. Finalnie obie ekipy zdobyły po jednym punkcie po bezbramkowym remisie. Najlepszą sytuację zmarnował w pierwszej połowie Simon Terodde, który nie wykorzystał „jedenastki”. Jakub Kamiński grał przez 76 minut w szeregach Wilków. Tylko rezerwowym był Bartosz Białek. Podobnie, jak Marcin Kamiński (Schalke). W ostatniej konfrontacji Union grał z Lipskiem. Niespodziewanie berlińczycy triumfowali 2:1.