Bundesliga: Lewandowski bez liczb, trzy bramki w Leverkusen, fatalna postawa Borussii Dortmund – podsumowanie 28. kolejki

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Wyniki 28. kolejki Bundesligi. Freiburg przegrał u siebie z Bayernem Monachium 1:4. Robert Lewandowski tym razem nie strzelił gola. Polak został zmieniony w 62. minucie. W innej konfrontacji Bayer Leverkusen pokonał Herthę 2:1. Z kolei w hicie Borussia Dortmund przegrała z RB Lipsk 1:4. Na sześć kolejek przed końcem ekipa z Westfalii ma już dziewięć oczek straty do Bayernu. Poniżej prezentujemy wyniki i zdobywców goli we wszystkich meczach.

Pewna wygrana Bayernu, Aptekarze wykonali plan, Borussia oddaliła się od mistrzostwa

SC Freiburg rywalizował u siebie z Bayernem Monachium. Lewandowski tradycyjnie wyszedł w pierwszym składzie. Niespodziewanie do przerwy Bawarczycy remisowali z przeciwnikami 0:0. Mistrzowie Niemiec wyszli na prowadzenie w 58. minucie. Wówczas gola zdobył Leon Goretzka. Rywale szybko odpowiedzieli, ale potem dominacja Bawarczyków nie podlegała już żadnej dyskusji. Ostatecznie mistrzowie Niemiec triumfowali 4:1.

W spotkaniu Arminia – Stuttgart padł bramkowy remis 1:1. W innych potyczkach Bayer Leverkusen wygrał z Herthą 2:1 (podstawowym bramkarzem gości od 16. minuty był Marcel Lotka), a Frankfurt tylko zremisował z Fuerth 0:0. Konfrontacja Hoffenheim – Bochum zakończyła się niespodzianką. Faworyzowani gospodarze przegrali bowiem 1:2.

W ostatnim sobotnim spotkaniu Borussia Dortmund grała u siebie z RB Lipsk. Już do przerwy goście prowadzili 2:0. Obie bramki zdobył Konrad Laimer. Po przerwie pomocnik dołożył asystę, a z jego podania skorzystał Christopher Nkunku. Gospodarzy stać być tylko na trafienie honorowe. W samej końcówce bramkę zdobył jeszcze Dani Olmo, a goście ostatecznie triumfowali aż 4:1.