Bundesliga: emocje w Stuttgarcie, rzuty karne pogrążyły Arminię, Lewandowski z dwoma golami – podsumowanie 27. kolejki

Rafał Gikiewicz
PressFocus Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz

Wyniki 27. kolejki Bundesligi. Stuttgart po emocjonującym spotkaniu wygrał z Augsburgiem 3:2. W barwach gości całe spotkanie rozegrał Rafał Gikiewicz. W innym meczu Mainz pokonało Arminię aż 4:0. Gospodarze zdobyli trzy gole po karnych. Na koniec sobotnich zmagań Bayern Monachium pewnie wygrał z Unionem Berlin 4:0. Robert Lewandowski dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Poniżej prezentujemy wyniki i zdobywców goli we wszystkich meczach.

Gikiewicz bez punktów, koszmar Arminii, trzy oczka dla Bayernu

W jednym z sobotnich meczów Stuttgart rywalizował z Augsburgiem. Goście prowadzili 1:0 i 2:1, ale przegrali w ostatnich minutach 2:3. Robert Gumny (Augsburg) był tylko rezerwowym. W innej potyczce zawodnicy Mainz podejmowali Arminię Bielefeld. Goście byli bezradni i wyraźnie przegrali 0:4.

Ani jednego gola nie zobaczyliśmy w meczu Fuerth – Freiburg. Więcej emocji było w Berlinie, gdzie Hertha wysoko pokonała Hoffenheim 3:0. To pierwsza wiktoria gospodarzy po pięciu kolejnych przegranych.

W ostatniej sobotniej konfrontacji Bayern Monachium grał u siebie z Unionem Berlin. Lewandowski wyszedł w podstawowym składzie. To potwierdziło, że uraz polskiego napastnika, o którym informowaliśmy kilka dni temu, na szczęście okazał się niegroźny. Bawarczycy po 25. minutach prowadzili 2:0. Pod koniec tej części gry z karnego nie spudłował Lewandowski. Polak jeszcze raz wpisał się na listę strzelców, a mistrzowie Niemiec ostatecznie pokonali rywali 4:0.