Niemoc Stuttgartu, asysta Gumnego, niepewny Gikiewicz: podsumowanie 23. kolejki Bundesligi

Wyniki 23. kolejki Bundesligi. Stuttgart przegrał z Bayernem 1:2. Dzięki temu Bawarczycy wrócili na pierwsze miejsce. Gospodarze przegrali zaś 13. kolejny domowy mecz z monachijczykami. We wcześniejszych spotkaniach triumfowali m.in. gracze Augsburga, którzy pokonali Werder 2:1. W szeregach gospodarzy zagrali Rafał Gikiewicz i Robert Gumny. Defensor zanotował asystę przy pierwszym trafieniu. Z kolei golkiper nie popisał się przy golu na 1:1, ponieważ zanotował bardzo niepewne wyjście ze swojej bramki...

Rafał Gikiewicz
PressFocus Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz

Kryzys Wieśniaków, “polska ekipa” zanotowała zwycięstwo, Bayern odpowiedział BVB

Union podejmował Koeln. Berlińczycy wpadli w kryzys i znowu nie wygrali (remis 0:0). Tym samym w trzech poprzednich meczach zdobyli zaledwie dwa oczka. W spotkaniu Mainz – Hoffenheim padł wynik 1:0 dla gospodarzy. Jedynego gola zdobył w 33. minucie Leandro Barreiro Martins. To piąta kolejna ligowa porażka Wieśniaków.

Borussia Moenchengladbach rywalizowała z Freiburgiem. W tym spotkaniu także nie doczekaliśmy się żadnych goli. Bochum stanęło w szranki z Schalke. Górnicy poszli za ciosem i zanotowali drugi kolejny triumf (2:0). Trzeba przyznać, że pierwsze trafienie padło w kuriozalnych okolicznościach. Manuel Riemann pod koniec pierwszej połowy nie porozumiał się ze swoimi defensorami i zanotował gola samobójczego. Warto dodać, że Marcin Kamiński (Schalke) pojawił się na boisku na kilka ostatnich minut.

W innym spotkaniu, które rozpoczęło się o 15:30, Augsburg grał z Werderem. Gikiewicz, Gumny i spółka triumfowali 2:1. Defensor zanotował asystę przy pierwszej bramce. Przy golu na 1:1 nie popisał się Gikiewicz. Polak wyszedł z bramki, ale nie przeciął dośrodkowania i ułatwił gościom doprowadzenie do wyrównania. Starcie StuttgartBayern potoczyło się po myśli Bawarczyków, którzy triumfowali 2:1. Mistrzowie Niemiec wrócili zatem na pierwsze miejsce w tabeli. Monachijczycy i ekipa z Dortmundu mają po 49 oczek.