Bayern znowu zawiódł, Polacy bez punktów: podsumowanie 18. kolejki Bundesligi

Rafał Gikiewicz
PressFocus Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz

Wyniki 18. kolejki Bundesligi. Bayern zremisował z Eintrachtem 1:1. Tym samym mistrzowie Niemiec wciąż czekają na pierwszą wiktorię w tym roku kalendarzowym. Z kolei na Europa-Park Stadion Freiburg wygrał z Augsburgiem 3:1. W szeregach gości po 90 minut zagrali Rafał Gikiewicz i Robert Gumny. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców goli.

Grad trafień w Moguncji, hat-trick Onisiwo, derby dla Unionu, Bayern z kolejnym remisem

Mainz podejmowało Bochum. Mecz obfitował w bramki, a ostatecznie skończył się triumfem gospodarzy 5:2. Bohaterem został Karim Onisiwo, który zdobył trzy gole. Hertha rywalizowała z Unionem. Lepsi w derbach stolicy Niemiec okazali się goście, którzy zwyciężyli 2:0. Bramki dla Unionu zdobyli Danilho Doekhi i Paul Seguin.

Potyczka Freiburg – Augsburg zakończyła się wynikiem 3:1 dla gospodarzy. Goście mają aktualnie dwa oczka przewagi nad strefą spadkową. Hoffenheim stanął w szranki z Moenchengladbach i wyraźnie przegrał 1:4.

Werder wygrał w Bremie z Wolfsburgiem 2:1. Jakub Kamiński zagrał dla Wilków tylko przez jedną połowę. Na koniec Bayern podejmował Eintracht. Monachijczycy zanotowali trzeci kolejny remis (1:1) i mają już tylko oczko przewagi nad drugim w tabeli Unionem Berlin.