Bundesliga
Bundesliga

Bosz: Musimy patrzeć przede wszystkim na siebie

Szkoleniowiec Bayeru Leverkusen Peter Bosz przyznał, że w ostatnim czasie skupiał się przede wszystkim na znalezieniu sposobu “jak możemy wygrać mecz z Werderem”. Obie drużyny zmierzą się ze sobą w poniedziałek, na zakończenie 26. kolejki Bundesligi.

Czytaj dalej…

Bayer do poniedziałkowego spotkania przystąpi bez dwóch zawodników – Lars Bendera i Kevina Vollanda. – Poza nimi, będziemy mogli zabrać wszystkich chłopców, którzy są w naszym zespole. Będzie też kilku juniorów, w tym Florian Wirtz – powiedział szkoleniowiec Bayeru Peter Bosz, cytowany przez oficjalną stronę klubu..

Bosz podczas niedzielnej konferencji zespołu chwalił również postawę zespołu podczas przerwy w rozgrywkach. – Mogę powiedzieć, że wiedzą, czego się od nich oczekuje. Poza tym nasz klubowy lekarz, dr Karl-Heinrich Dittmar, dobrze im wyjaśnił, co wolno im robić, a czego nie – kontynuował szkoleniowiec.

Bayer przygotowywał się do nowych warunków

W ramach przygotowań do wznowienia sezonu, Bayer symulował grę w nowych warunkach na BayArena. – Musimy sobie z tym poradzić. Emocje będą inne, podobnie jak to, że będziesz słyszał znacznie więcej. Próbowaliśmy się do tego przygotować poprzez treningową gierkę na naszym własnym stadionie – mówił Bosz.

Szkoleniowiec Bayeru przyznaje, że obserwuje grę przeciwników jego zespołu, szczególnie tych w walce o miejsce premiowane występami w Lidze Mistrzów. – Oczywiście patrzymy na naszych bezpośrednich przeciwników. Ale nie sądzę, żeby to stawiało nas pod większą presją. Musimy patrzeć na siebie i wygrywać swoje spotkania – dodał.

Komentarze