Bundesliga: dramaty Borussi M-G i Bayeru, bezlitosny Halaand- podsumowanie 16. kolejki

Erling Haaland
Pressfocus Na zdjęciu: Erling Haaland

Wyniki 16. kolejki Bundesligi. Trwa kryzys Borussii Moenchengladbach i RB Lipsk, które znów nie potrafiły wygrać. W wielkim stylu do walki o fotel lidera ligi niemieckiej wróciła za to Borussia Dortmund.

Efektowne BVB, remis w hicie środy

Środowa seria gier w lidze niemieckiej zaczęła się z grubej rury. Kibice na Borussia-Park obejrzeli kapitalne widowisko, niestety niezakończone zwycięstwem swoich pupili. Borussia Moenchengladbach przegrała z Eintrachtem Frankfurt 2:3, mimo prowadzenia 1:0. Źrebakom nie pomógł również fakt, że goście znad Menu ostatnie 20 minut grali w “dziesiątkę” po czerwonej kartce dla Tuty.

W pozostałych meczach również nie brakowało emocji. Bayer Leverkusen mimo prowadzenia 2:0 (dwa trafienia Patricka Schicka), ostatecznie tylko zremisował 2:2 z TSG Hoffenheim. Goście dwa gole na wagę remisu strzelili dopiero w ostatnich dziesięciu minutach.

Bezlitosna dla Guerther Furth okazała się Borussia Dortmund, która pewnie pokonała beniaminka 3:0. Kolejne trafienia (tym razem dwa) po powrocie do zdrowia zaliczył Erling Haaland, jedno dołożył zaś Donyell Mallen. Warto również wspomnieć, że po interwencji VAR, nie uznano bramki Thorgana Hazarda.

Goli nie zobaczyli kibice w rywalizacji Unionu Berlin (Tymoteusza Puchacza i Pawła Wszołka tradycyjnie zabrakło nawet wśród rezerwowych) z SC Freiburg. Kolejny słaby występ zanotował także RB Lipsk, który na wyjeździe tylko zremisował z FC Augsburg 1:1.

Wyniki 16. kolejki Bundesligi:

Borussia Moenchengladbach – Eintracht Frankfurt 2:3 (1:1)

Bramki: Florian Neuhaus (6), Ramy Bensebaini (54-rzut karny) – Rafael Borre (45), Jesper Lindstrom (50), Daichi Kamada (55)

Union Berlin – SC Freiburg 0:0

Bayer Leverkusen – TSG Hoffenheim 2:2 (1:0)

Bramki: Patrick Schick (37, 63) – Angelo Stiller (80), Munas Dabbur (83)

Borussia Dortmund – Guerther Furth 3:0 (1:0)

Bramki: Erling Haaland (33, 82), Donyell Malen (89)