Borussia priorytetowo traktuje temat przedłużenia umowy z nastolatkiem

Youssouf Moukoko
fot. PressFocus Na zdjęciu: Youssouf Moukoko

Borussia Dortmund ma plan, aby przedłużyć kontrakt z Youssoufem Moukoko. Nowe wieści w sprawie przekazał Ruhr Nachrichten, ujawniając, że 17-latek niechętnie podchodzi do ostatniej propozycji władz BVB w sprawie nowej umowy.

  • Borussia Dortmund nie chce dopuścić do odejścia Youssufy Moukoko na zasadzie wolnego transferu
  • Młodzieżowy reprezentant Niemiec ma umowę ważna z przedstawicielem Bundesligi przez jeszcze jeden sezon
  • Nowe wieści w sprawie 17-latka przekazał Ruhr Nachrichten

Co dalej z Moukoko?

Borussia Dortmund pozyskała Youssoufa Moukoko z FC St. Pauli. Młody napastnik na początku zbierał doświadczenie w młodzieżowych zespołach klubu z Signal Iduna Park. Tymczasem do pierwszej drużyny trafił w 2020 roku.

Jeszcze w poprzednim sezonie wydawało się, że Moukoko nie przedłuży kontraktu wygasającego z Borussią z końcem czerwca 2023 roku. Ostatnio jednak sytuacja uległa zmianie. Niemniej otoczenie zawodnika chce zobaczyć, jak Moukoko będzie rozwijał się w ekipie z Dortmundu. Decyzja o nowej umowie ma byc uzależniona od tego, ile zawodnik będzie otrzymywał czasu na grę.

Zobacz także:

Wiadomo, że na dzisiaj Borussia ma kłopot w ofensywie. Po wykryciu nowotworu jądra u Sebastiana Hallera w ataku niemieckiej ekipy pojawiła się luka. Dyrektor generalny BVB Hans-Joachim Watzke nie liczy jednak tylko na Muokoko i do 10 dni chce sfinalizować alternatywę dla reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej.

Ostatnio pojawiły się spekulacje, że klub z Dortmundu rozważa pozyskanie kogoś z dwójki Mauroi Icardi lub Memphis Depay. Opcją w kontekście Borussii jest także Anthony Modeste.

Jasne jest jednak, że Borussia chce parafować nową umowę z Moukoko, nie chcąc dopuścić do sytuacji, że młodzieżowy reprezentant Niemiec zmieni klub na zasadzie wolnego transferu. Osiągnięcie porozumienia z piłkarzem wydaje się zatem priorytetem.

Czytaj więcej: Borussia Dortmund przejmie cel transferowy Napoli?

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 6 sierpnia 2022 15:50.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze