Borussia Dortmund przejmie cel transferowy Napoli?

Giovanni Simeone
fot. PressFocus Na zdjęciu: Giovanni Simeone

Borussia Dortmund wciąż rozgląda się za nowym napastnikiem. Transferowym celem numer jeden stał się teraz Giovanni Simeone, który budzi zainteresowanie wielu czołowych włoskich ekip. Przedstawiciel Bundesligi chce sfinalizować transakcję w ciągu najbliższego tygodnia.

  • Docelowym następcą Erlinga Haalanda w Borussii Dortmund miał być Sebastian Haller. Jego problemy zdrowotne sprawiły, że klub szuka kolejnego napastnika
  • W ciągu ostatnich dni w kontekście transferu do Borussii Dortmund przewijało się wiele nazwisk, na czele z Arkadiuszem Milikiem
  • Wiele wskazuje na to, że ekipa z Dortmundu celuje w transfer Giovanniego Simeone. Kolejka po argentyńskiego snajpera jest spora, bowiem interesują się nim czołowe włoskie kluby

Poszukiwania snajpera się intensyfikują

Latem Borussię Dortmund wzmocnił duet napastników – Sebastian Haller oraz Karim Adeyemi. To właśnie ten pierwszy miał zostać docelowym następcą Erlinga Haalanda, jednak na jego występy będziemy musieli trochę poczekać. U Iworyjczyka wykryto złośliwego guza jądra, przez co musi on teraz poddać się chemioterapii i odpocząć od gry w piłkę.

Borussia Dortmund nie pozostaje obojętna wobec całej sytuacji i od pewnego czasu rozgląda się za nowym snajperem. Sezon ligowy rozpocznie się już niedługo, zatem przedstawiciel Bundesligi musi zintensyfikować swoje działania.

W kontekście przenosin do Dortmundu mówiło się o wielu zawodnikach, na czele z Arkadiuszem Milikiem. Hiszpańska “Marca” uważa jednak, że władze dokonały już konkretnego wyboru i chcą sfinalizować transakcję w ciągu najbliższego tygodnia.

Chodzi o Giovanniego Simeone. Argentyński napastnik miał tego lata zamienić Hellas Verona na klub z wyższej półki, a zainteresowanie jego usługami wykazywały między innymi Napoli oraz Juventus. Teraz do gry weszła Borussia Dortmund, która ma być najbliżej pozyskania 27-latka.

Simeone ma za sobą bardzo udany sezon, w trakcie którego strzelił w Serie A 17 bramek.

Zobacz również: Julian Nagelsmann oddaje hołd Lewandowskiemu

Komentarze