Bayern Monachium przedłużył kontrakt z bramkarzem

Bayern Monachium przedłużył kontrakt z Alexandrem Nubelem. Bramkarz podpisał umowę do 2029 roku, a przez kolejne dwa sezony pozostanie na wypożyczeniu w VfB Stuttgart.

Alexander Nubel
Obserwuj nas w
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Alexander Nubel
  • Alexander Nubel jest zawodnikiem Bayernu Monachium
  • Bramkarz przebywa na wypożyczeniu w VfB Stuttgart
  • Niemiec przedłużył umowę z Bayernem do 2029 roku, przez dwa kolejne sezony pozostanie także w Stuttgarcie

Bayern i Stuttgart z porozumieniem w kwestii bramkarza

Alexander Nubel od kilku sezonów pozostaje zawodnikiem Bayernu Monachium, jednak nie zagrzał on sobie miejsca w składzie Bawarczyków. Był już wypożyczany do AS Monaco, gdzie przebywał dwa lata, a obecny sezon spędza w barwach VfB Stuttgart. W barwach tego klubu prezentuje on znakomitą formę, będąc jednym z najlepszych bramkarzy w Bundeslidze.

POLECAMY TAKŻE

Mimo tego, że Nubel od dawna nie jest występuje w Bayernie, klub zdecydował się przedłużyć umowę z bramkarzem aż do 2029 roku. Ponadto Bayern doszedł do porozumienia ze Stuttgartem, gdzie golkiper spędzi jeszcze dwa sezony na wypożyczeniu. Po jego zakończeniu być może zajmie on miejsce Manuela Neuera.

Jestem bardzo zadowolony z zaufania, jakim darzy mnie Bayern. Jednocześnie pozostaję naprawdę szczęśliwy w Stuttgarcie, gdzie chciałbym osiągać kolejne sukcesy – powiedział Nubel za pośrednictwem oficjalnej strony klubu.

Cieszymy się z przedłużenia współpracy z Alexandrem. W ostatnich latach poczynił wielki progres, jest jednym z najlepszych golkiperów w Niemczech. Wciąż będzie związany z Bayernem, a także może kontynuować swoją przygodę w Stuttgarcie. Jeśli chodzi o bramkarzy, znajdujemy się w znakomitej pozycji pod kątem przyszłości – dodał dyrektor sportowy klubu, Max Eberl.

Komentarze