Ballack nie odbiera szans na mistrzowski tytuł nieoczywistemu pretendentowi. “W piłce nożnej wszystko jest możliwe”

Piłkarze Unionu Berlin
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Unionu Berlin

Michael Ballack dał do zrozumienia w rozmowie ze Sport Bildem, że jego zdaniem Union Berlin może zostać mistrzem Niemiec w sezonie 2022/2023. Były reprezentant Niemiec przypomniał też o przypadku nieoczywistego mistrza Bundesligi z 1998 roku, gdy najlepszy okazał się Kaiserslautern.

  • Union Berlin jest rewelacją pierwszej części sezonu w Bundeslidze
  • Stołeczna ekipa jest niespodziewanym liderem ligi niemieckiej po siedmiu ligowych kolejkach
  • Michael Ballack widzi w Czerwono-białych podobny potencjał na tytuł, jaki swego czasumiał zespół z Kaiserslautern

“Union Berlin może zostać mistrzem Niemiec”

Michael Ballack to 98-krotny reprezentant Niemiec. W trakcie swojej kariery był trzykrotnie mistrzem Bundesligi z Bayernem Monachium, a raz z Kaiserslautern. 45-latek wypowiedział się ostatnio o szansach Unionu Berlin na mistrzowski tytuł.

– Moim zdaniem normalne jest mówienie o Unionie Berlin w kontekście walki o mistrzostwo Niemiec. Zwłaszcza przeciwko tak silnemu rywalowi w wyścigu o tytuł, jakim jest Bayern Monachium, który przez lata dominował w Bundeslidze. Każdy ma prawo marzyć. Dlaczego nie? – pytał retorycznie Ballack w rozmowie ze Sport Bildem.

Zobacz także:

– Przeszłość w piłce nożnej już pokazała, że nie ma rzeczy niemożliwych. Doświadczyłem tego w Kaiserslautern w 1998 roku, kiedy zostaliśmy mistrzami zaraz po wywalczeniu awansu do elity. Jest też przykład Leicester, który niespodziewanie zdobył tytuł Premier League w 2016 roku. Możesz wpaść w tryb, który poprowadzi cię przez cały sezon. Tak było wtedy z nami, tak było z Leicester – kontynuował Niemiec.

Union Berlin jest aktualnie liderem ligi niemieckiej. Stołeczna ekipa wywalczyła 17 punktów w siedmiu spotkaniach.

Czytaj więcej: Nagelsmann na dywaniku u dyrekcji Bayernu

Komentarze