Recenzja bukmachera Betfan – opinie i doświadczenia

Betfan uważany jest za jednego z najbardziej postępowych bukmacherów w Polsce. Opinie na temat tego operatora są w większości pozytywne, ale jak to zwykle bywa, pojawiają się także nieliczne negatywne głosy. Postanowiłem więc stawić czoła zadaniu i dokładnie przejrzeć serwis Betfan, zbadać jego jakość, proces rejestracji, kursy, bonusy oraz wiele innych zakamarków, a na sam koniec zestawić to wszystko z ofertami konkurencyjnych bukmacherów. Moje wnioski sprawdzisz w poniższym tekście.

Betfan

90/100
 • Legalny bukmacher PL
 • Sprawdzone i zweryfikowane 13 kwietnia 2024
 • Prosty, korzystny bonus powitalny
 • Potężna oferta zakładów

Ambitna marka i mocna oferta bonusowa

Oferta BetFana to nie tylko fajny bonus dla nowych graczy, ale także krezusowy wachlarz zakładów, promocji i dodatkowych funkcji do obstawiania!

Pierwsze wrażenia z serwisu Betfan

Moje pierwsze wrażenia z wizyty u bukmachera Betfan są jak najbardziej dobre. O ile powszechnie wiadome jest, że operator korzysta z gotowej platformy bukmacherskiej, o tyle została ona dość dobrze dopasowana do strategii Betfana. Dzięki temu jego witryna jest nie tylko charakterystyczna, ale i szybka, a jednocześnie intuicyjna i to nawet dla początkujących typerów. 

Od razu w oczy rzuca się dobre uszeregowanie oferty zakładów. Z poziomu głównego menu możesz wybrać konkretny rodzaj zakładów, a w menu bocznym dostępne są zarówno najpopularniejsze warianty, jak i podział na konkretne dyscypliny. Po wejściu do serwisu widać też banery, które informują o aktualnych promocjach, w tym o bonusie powitalnym.

Betfan – rejestracja i postawienie pierwszego zakładu

Nie ukrywam, że na stronę Betfana wróciłem po kilku miesiącach przerwy i muszę przyznać, że momentalnie zaskoczył mnie proces rejestracji, który jest teraz zdecydowanie bardziej intuicyjny. Postanowiłem zarejestrować się w Betfan na telefonie komórkowym z kodem promocyjnym GOAL, a formularz przeprowadził mnie przez ten proces krok po kroku. Finalnie, po około 90 sekundach moje konto zostało założone i mogłem przyglądać się kolejnym elementom oferty Betfana.

Tak wygląda proces rejestracji w Betfanie krok po kroku:

 • Imię
 • Nazwisko
 • E-mail
 • Hasło
 • Numer PESEL
 • Numer telefonu komórkowego
 • Kod promocyjny GOAL
 • Akceptacja regulaminu i zgód marketingowych

Każdy powyższy punkt to osobny krok formularza rejestracyjnego. Dodatkowo w momencie wpisywania numeru telefonu komórkowego, możesz zdecydować czy chcesz aktywować konto kodem sms, czy wolisz skorzystać z linku aktywacyjnego poprzez adres e-mail. Uznaję to za miły gest ze strony Betfana, gdyż do tej pory nie spotkałem się z operatorem, który proponowałby wybór sposobu aktywacji konta. Zatem, aby zalogować się po raz pierwszy do Betfana, najpierw musiałem przejść do swojej skrzynki e-mail i kliknąć w link aktywacyjny.

Weryfikacja tożsamości

Po zarejestrowaniu się będziesz posiadaczem konta tymczasowego. Możesz na nim grać maksymalnie przez 30 dni lub do limitu stawek 5000 złotych. Istotnym ograniczeniem jest także brak możliwości wypłaty wygranych. Żeby zdjąć wszystkie te limity, konieczna jest aktywacja konta stałego. Dzieje się to za pośrednictwem weryfikacji tożsamości. Ja dokonałem jej od razu po rejestracji i sugeruję zrobić to samo. Jeżeli jesteś przekonany do Betfana, to warto mieć wszystkie formalności od razu z głowy.

Po zalogowaniu się na konto, kliknąłem na ikonkę ze swoimi inicjałami i w rozwijanym okienku od razu zobaczyłem komunikat o możliwości weryfikacji. To kolejny dowód na intuicyjność Betfana, który sugeruje niezbędne kroki bez konieczności poszukiwania ich “głębiej”.

Kliknąłem zatem na komunikat o weryfikacji i zostałem przekierowany na nową podstronę. Pojawił się krótki formularz, w którym zobligowany zostałem do wpisania adresu zamieszkania, wgrania skanów dowodu tożsamości oraz wprowadzenia numeru rachunku bankowego. Akceptowanymi dokumentami tożsamości są: dowód osobisty, paszport lub karta stałego pobytu. Ze swojej strony zdecydowałem się na wgranie dowodu osobistego. W takim przypadku należy pamiętać, że skany czy zdjęcia powinny być kolorowe, wyraźne i ukazujące obie strony dokumentu. 

Weryfikacja ze strony bukmachera przebiegła bardzo sprawnie. Po około pięciu minutach otrzymałem komunikat o aktywacji konta stałego. To szybki czas i porównując proces weryfikacji z innymi operatorami, mogę umieścić Betfana w czołówce, zarówno jeżeli chodzi o sam przebieg, jak i czas dokonywania weryfikacji dokumentów.

Odbiór bonusu powitalnego

Przeszedłem już przez proces rejestracji i weryfikacji tożsamości, a zatem nadszedł czas na odbiór bonusu powitalnego. Dzięki założeniu konta z kodem promocyjnym GOAL mogłem liczyć na potrojenie pierwszego depozytu, czyli bonus 200% do 300 złotych. 

Informacja o bonusie powitalnym nie pojawiła się w okienku dokonywania wpłaty, jak dzieje się w to w przypadku niektórych konkurencyjnych operatorów. Jednak sam bonus, jak i wszystkie warunki opisane są w zakładce “promocje”, która jest widoczna w menu głównym. Ze swojej strony zdecydowałem się wpłacić 150 złotych, dzięki czemu na moim koncie gracza pojawiła się maksymalna kwota bonusu, a więc 300 złotych. Łącznie do dyspozycji miałem 450 złotych.

Sam bonus mogę ocenić pozytywnie. Tym, co znalazło uznanie w moich oczach jest jednokrotny obrót. Okazało się jednak, że obrót można zrealizować na kuponach AKO z kursem min. 3.00, co jest już nieco trudniejsze, ale przy odrobinie szczęścia – do zrealizowania. I przyznam szczerze, że dość szybko uporałem się z warunkami obrotu. 

Jak wpłacić 1. depozyt?

Wpłata depozytu w Betfanie przebiega bardzo sprawnie. Na ekranie głównym znajduje się informacja o saldzie konta, a tuż obok niej przycisk plusa. Kliknięcie w niego wywołuje nowe okienko, w którym możesz dokonać wpłaty. Betfan podszedł do tematu dość innowacyjnie, gdyż zamiast wpisywania kwoty depozytu, proponuje wybranie jej na wirtualnej klawiaturze. 

Wybrałem BLIK i wpisałem kod. Zaznaczyłem też opcję “Zapamiętaj płatność BLIK w Betfan”, dzięki której przy następnym doładowaniu nie będę musiał już wpisywać kodu, a wystarczy, że potwierdzę transakcję w swojej bankowości mobilnej. Cały proces wpłaty depozytu zajął mi około minuty i wyglądał tak:

 1. Kliknąłem na “+” przy saldzie swojego konta.
 2. Wybrałem kwotę depozytu: 150 złotych.
 3. Wybrałem metodę płatności: BLIK.
 4. Wpisałem kod i potwierdziłem płatność.

Po kilkunastu sekundach środki zostały zaksięgowane na moim koncie gracza i mogłem je wykorzystać na obstawianie meczy. 

Postawienie zakładu w Betfan

Mając już środki na koncie, zdecydowałem się na wysłanie pierwszego kuponu. Z rozwijanego menu wybrałem pozycję “oferta”, co oznaczało, że przeszedłem do wyboru zakładów przedmeczowych. Wybrałem swój typ, który został umieszczony na kuponie. Jego podgląd wywołałem po kliknięciu w żółte kółko z kursem w prawym dolnym narożniku. Pozostało mi wprowadzić stawkę zakładu i wysłać kupon, kliknięciem w przycisk “Graj i wygrywaj”. Całość przedstawiłem na poniższym nagraniu wideo.

Pierwsze wrażenia w aplikacji od Betfan. Czy warto ją pobrać?

Jeśli chodzi o aplikację, to Betfan oferuje ją użytkownikom Androida i Huaweia. Wersja na iOS nie jest obecnie dostępna, co zdecydowanie jest dużym minusem. Sama aplikacja jest szybka i w pełni funkcjonalna. Jej ciekawe funkcje to:

 • Natychmiastowe logowanie odciskiem palca
 • Szybki zakład w dwie sekundy
 • Powiadomienia push z informacjami o nowych zakładach i promocjach

Porównanie kursów bukmacherskich Betfan. Jak wypada na tle konkurencji?

Dynamika kursów bukmacherskich, gdzie oferty potrafią zmieniać się kilka razy w ciągu godziny, powoduje, że ciężko jest jednoznacznie określić, który bukmacher posiada najbardziej atrakcyjne kursy. Zwłaszcza, że często dochodzi do sytuacji, w której bukmacher posiada lepszą ofertę na jeden mecz, ale gorszą na drugi względem konkurencji. Stąd najbardziej optymalnym rozwiązaniem w moim odczuciu jest porównanie kursów bezpośrednio przed podjęciem decyzji o postawieniu zakładów. 

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 13 kwietnia 2024 08:08.

Jednocześnie przeprowadzone przeze mnie porównania wykazały, że Betfan zalicza się do czołówki polskiego rynku względem atrakcyjności kursów. Zwłaszcza przy okazji najważniejszych meczów piłki nożnej, tenisa ziemnego i co ciekawe: także esportu. W poniższej tabeli umieściłem przykładowe porównanie kursów na wybrane mecze piłki nożnej.

MeczZakładBetfanSTSSuperbet
Molde FK – Legia23.203.253.00
Sturm Graz – Slovan11.761.851.75
Olympiakos – Ferencvaros11.971.922.00
Kursy ważne na dzień, w którym dokonałem ich analizy, tj. 15/02/2024.

Depozyt u bukmachera Betfan. Płatności na różne sposoby

Betfan proponuje takie metody płatności, jak BLIK, Przelewy24, Apple Pay, Google Pay, Visa oraz Mastercard. Przyznam, że brakuje nieco portfeli elektronicznych, gdyż część konkurencyjnych operatorów posiada opcje doładowania za pośrednictwem PayPala, Skrilla czy Netellera. Cieszy za to, że wszystkie depozyty księgowane są w czasie rzeczywistym. To oznacza, że już po kilkunastu sekundach od doładowania, zobaczysz środki na koncie i będziesz mógł za nie obstawiać mecze.

Metoda wpłatyMinimalny depozytCzas realizacji
BLIK2 złotebłyskawicznie
Przelewy242 złotebłyskawicznie
Apple Pay2 złotebłyskawicznie
Google Pay2 złotebłyskawicznie
VISA2 złotebłyskawicznie
Mastercard2 złotebłyskawicznie

Szybka wypłata wygranej od Betfan

Betfan obsługuje wypłaty wygranych w godzinach 8:00 – 23:00 przez 7 dni w tygodniu. Płatności realizowane są szybkimi przelewami dla wybranych banków. Na tej liście znalazło się miejsce dla wszystkich najpopularniejszych operatorów w Polsce, włącznie z mBank, PKO BP, Santander, Inteligo, BGŻ BNP Paribas, Alior, Millenium, Nest Bank oraz Getin Bank. 

Właściciele kont bankowych w instytucjach, które współpracują z Betfanem, mogą liczyć na otrzymanie wygranych środków już nawet w 15 minut. Sam posiadam konto w mBanku i rzeczywiście mogę potwierdzić, że po zleceniu wypłaty wystarczyło kilkanaście minut na jej zatwierdzenie przez dział finansowy i przekazanie bezpośrednio na mój rachunek bankowy.

Oferta powitalna Betfan. Bonus na start 200% do 300 zł

Betfan posiada co prawda tylko jeden bonus powitalny, ale za to jaki. Jako jedyny bukmacher w Polsce oferuje nie podwojenie, a aż potrojenie pierwszej wpłaty. Moje jedyne zastrzeżenia dotyczą maksymalnej kwoty bonusu, która wynosi 300 złotych. Z jednej strony przydałoby się nieco więcej, a z drugiej, wpłata o wartości co najmniej 150 złotych spowoduje, że na Twoim koncie włącznie z bonusem dostępne będzie aż 450 złotych.

Betfan bonus powitalny

Stałe promocje w Betfan

Betfan jest bardzo aktywnym bukmacherem, jeżeli chodzi o promocje dla zarejestrowanych graczy. Część ofert dostępna jest bezpośrednio na jego stronie, a inne można “wyłapać” odwiedzając social media Betfana. To w moim odczuciu dość dobry sposób na budowanie więzi, pomiędzy typerem a bukmacherem.

AKO Booster

Jest to dość charakterystyczna oferta promocyjna na polskim rynku, która powiększa wygrane na kuponach akumulowanych. W Betfan bonus wynosi aż do 150%. Minimalna liczba zdarzeń na kuponie to 5, przy czym kurs każdego zdarzenia musi wynosić przynajmniej 1.40.

Wygrywaj Freebety

Niemal codziennie na social mediach Betfana organizowane są różne konkursy, gdzie nagrodami są freebety o wartości 50 złotych. Warto zatem śledzić profile bukmachera na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Wybierz BOOST

W każdy piątek w godzinach popołudniowych na profilu Betfana na Facebooku pojawia się głosowanie na propozycje BOOSTA. Od wyboru graczy zależy to, na który mecz zostaną podniesione kursy bukmacherskie.

Dodatkowe funkcje w Betfan

Nie samymi zakładami bukmacherskimi typer żyje, a co za tym idzie, Betfan proponuje kilka dodatkowych funkcji. Z mojego doświadczenia mogę polecić takie opcje tak BetMatch, transmisje na żywo oraz zakłady na gry karciane.

BetMatch

BetMatch to funkcja, która niewątpliwie ułatwia życie niezdecydowanym typerom. Opcja dostępna jest wyłącznie w aplikacji mobilnej Betfan i polega na tym, że każdego dnia zobaczysz 10 kart z gotowymi propozycjami zakładów bukmacherskich. Przesunięcie karty w prawo oznacza dodanie jej do kuponu, a w lewo – odrzucenie.

Betfan BetMatch

Transmisje

Betfan na swojej stronie chwali się transmisjami na żywo. Mowa tu o wydarzeniach sportowych, jak i esportowych. Szczerze muszę przyznać, że przez kilka dni przyglądałem się ofercie transmisji i niestety, ale przekaz wideo z wydarzeń sportowych jest rzadkością. Betfan ustępuje tutaj innym czołowym bukmacherom na rynku. Niewiele do zarzucenia mam, jeżeli chodzi o transmisje esportowe. Ich ilość jest rzeczywiście zadowalająca.

Gry karciane

Jak większość bukmacherów, tak samo Betfan posiada zakłady na gry karciane. W przypadku tego operatora są to blackjack, wojna oraz poker. Miłym gestem w stronę graczy jest dostępność polskiego stołu pokera. Wszystkie wspomniane gry pochodzą od zewnętrznego dostawcy TVBET. Z racji, że jest to jeden z najlepszych dostawców tego typu rozwiązań, jakość gier karcianych stoi na wysokim poziomie.

Esport w Betfan

Betfan uważany jest za bukmachera młodego pokolenia, a więc nie można się dziwić, że spory nacisk kładzie na zakłady na esport. Wspomniany operator posiada dość szeroką ofertę na Counter Strike: Global Offensive, League of Legends, Dota 2, Valorant, StarCraft, Rainbow Six oraz inne gry elektroniczne. Daje to fanom esportu naprawdę duże pole wyboru.

Jak najbardziej jestem także zadowolony z liczby rynków bukmacherskich dla dostępnych wydarzeń w ofercie Betfana. Każdorazowo jest to od kilku – w przypadku mniej popularnych do nawet kilkudziesięciu rynków – na najpopularniejsze mecze branży esportowej. Za dobry przykład może posłużyć mecz Counter-Strike’a. Możesz obstawić nie tylko wynik rywalizacji, ale i sumę map, zwycięzcę konkretnej mapy, zakłady z handicapem, dokładny wynik konfrontacji oraz inne zdarzenia.

Nie muszę chyba dodawać, że esport można betować zarówno przedmeczowo, jak i na żywo. Sporym umileniem są też transmisje wideo. Nie są one jednak dostępne dla wszystkich, a jedynie dla wybranych meczów. W tym zakresie Betfan mógłby jeszcze nieco popracować nad poszerzeniem oferty streamingu. Mam wrażenie, że u niektórych, a zwłaszcza czołowych operatorów w Polsce wygląda ona nieco lepiej.

Sporty wirtualne w Betfan

Nie ma co ukrywać, że dużo skromniej, niż esport prezentuje oferta sportów wirtualnych. Co prawda dostępnych jest sześć wariantów, ale tak naprawdę to tylko cztery różne dyscypliny: piłka nożna, koszykówka, wyścigi psów oraz wyścigi konne. 

Osobiście brakuje mi tenisa ziemnego i wyścigów motocyklowych lub samochodowych. Wirtualna piłka nożna, o której już wspomniałem, dzieli się na ligę niemiecką, angielską oraz rozgrywki reprezentacyjne, nazwane Pucharem Narodów. Wirtualna koszykówka to z kolei symulacja sezonu NBA.

O ile liczba sportów jest skromna, to ilość rynków bukmacherskich całkiem przyzwoita. Każdy mecz wirtualnej piłki nożnej możesz obstawiać z wykorzystaniem siedmiu rodzajów zakładów. Koszykówka to sześć, a wyścigi psów i konne to po cztery różne warianty obstawiania każdego wirtualnego wydarzenia.

Nie mogę nic zarzucić samej platformie sportów wirtualnych. Pochodzi ona od jednego z najbardziej cenionych zewnętrznych dostawców i muszę przyznać, że robi przysłowiową robotę. Działa płynnie, szybko oraz jest intuicyjna. Tutaj Betfan spisał się na piątkę z plusem.

Zakłady na żywo w Betfan

Jak każdy legalny bukmacher, tak samo Betfan pozwala obstawiać zarówno w formie przedmeczowej, jak i na żywo. Zakładka “live” została zaprojektowana z dużą starannością i już na pierwszy rzut oka przypadła mi do gustu. Zwłaszcza, że wydarzenia są posortowane według czasu, ale możesz skorzystać także z kafelków z określonymi rozgrywkami czy ustawiać filtry, na podstawie których będziesz wyświetlał te mecze, którymi faktycznie się interesujesz. 

Jedyną rzeczą, która utrudniła mi nieco rozpoczęcie przygody z obstawianiem na żywo jest schowana opcja zarządzania zmianami kursów bukmacherskich. Z początku myślałem, że nie ma jej wcale, ale ukazuje się dopiero po kliknięciu w kafelek z kursem kuponu. Wówczas możesz wybrać automatyczną akceptację w przypadku każdej zmiany kursu, wyższego mnożnika lub zaznaczyć, że nie akceptujesz żadnych zmian. To bardzo przydatne warianty w przypadku stawiania zakładów na żywo. Betfan mógłby je “wyciągnąć” nieco na przód.

Pozostając przy kursach, muszę przyznać, że dynamika ich zmian jest prawidłowa. Systemy bukmachera na bieżąco reagują na to, co dzieje się na danej arenie zmagań i zwiększają bądź zmniejszają mnożniki, pozwalając typerom na podjęcie odpowiednich kroków.

Jeżeli zaś chodzi o dostępność wydarzeń na żywo, to tutaj też nie mogę mieć większych zastrzeżeń. Niemal wszystkie zdarzenia sportowe i esportowe trafiają do sekcji “live”. Wyjątek stanowią te mecze, gdzie bukmacher i jego partnerzy nie są w stanie dostarczyć wyników na żywo. Stanowi to jednak naprawdę niewielki odsetek z całej oferty Betfana.

Podsumowanie doświadczeń obstawiania w Betfan

Muszę przyznać, że Betfan zaskoczył mnie w wielu aspektach. Wróciłem do tego bukmachera po kilku latach przerwy i widać, że poczynił spore postępy. Mogą one wkrótce zaowocować jeszcze większym zainteresowaniem ze strony graczy. Muszę docenić intuicyjność i szybkość działania strony internetowej, mobilnej oraz aplikacji. Ogromne słowa uznania z mojej strony należą się za to za bonus powitalny, ofertę zakładów, atrakcyjne kursy, ciekawe i regularne promocje dla graczy oraz sprawny proces rejestracji. Oprócz braku aplikacji na iOS, dużym mankamentem dla części typerów może okazać się bardzo ograniczona ilość transmisji sportowych. Podsumowując jednak wszystkie za i przeciw, jak najbardziej uważam, że Betfan jest czołowym operatorem w Polsce i warto żebyś go wypróbował.