LM: Bayern rozbił Chelsea!

Robert Lewandowski

Bayern Monachium jest już jedną nogą w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Bawarczycy nie dali szans Chelsea w pierwszym meczu 1/8 finału, który rozegrany został na Stamford Bridge w Londynie. Świetne spotkanie rozegrał Robert Lewandowski, który zdobył bramkę i zanotował dwie asysty.

Bayern od początku grał bardzo odważnie i już w pierwszym kwadransie stworzył sobie dwie dogodne sytuacje. W 12. minucie z kilkunastu metrów uderzał Coman, ale futbolówka przeszła tuż obok słupka. Trzy minuty później przed szansą stanął Lewandowski, ale jego uderzenie wybronił Caballero.

W 27. minucie reprezentant Polski ponownie miał okazję wyprowadzić Bayern na prowadzenie, tym razem po prostopadłym podaniu Muellera. Lewandowski i tym razem przegrał pojedynek z bramkarzem Chelsea. Groźnie na bramkę Chelsea dwie minuty później uderzał również Mueller, ale minimalnie obok bramki.

Tymczasem Chelsea mogła wyjść na prowadzenie w 34. minucie po błędzie Neura, ale po zagraniu Giroud z piłką minimalnie minął się Mount. Kilka chwil później bliski wpisania się na listę strzelców był Mueller, ale po dośrodkowaniu z lewego skrzydła główkował w poprzeczkę. W samej końcówce pierwszej połowy Neuera do interwencji zmusił jeszcze Marcos Alonso. Ostatecznie na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnej sytuacji pod bramką Bayernu, ale Neuer poradził sobie z uderzeniem Barkleya. Odpowiedź Bawarczyków była zabójcza. W 51. minucie podopieczni Hansiego Flicka wyszli na prowadzenie. Piłkę w bramce gospodarzy umieścił Gnabry, który wykorzystał dogranie Lewandowskiego.

Trzy minuty później było już 2:0. Ponownie w roli głównej wystąpili Lewandowski i Gnabry. Pierwszy zanotował drugą asystę, a drugi po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Bayern nie zamierzał jednak na tym poprzestawać i w kolejnych minutach szukał kolejnych okazji.

W 75. minucie mistrzowie Niemiec zdobyli trzeciego gola, rozstrzygając losy rywalizacji. Po świetnej akcji Daviesa lewą stroną boiska i jego podaniu, piłkę do bramki spokojnie z kilku metrów skierował Lewandowski.

Osiem minut później Chelsea doznała osłabienia. Za uderzenie w twarz Lewandowskiego czerwoną kartką ukarany został Marcos Alonso.

Chelsea FC – Bayern Monachium 0:3 (0:0)

0:1 Gnabry 51′
0:2 Gnabry 54′
0:3 Lewandowski 75′