El. LE: Festiwal bramek na Maksimir Stadium

FC Nantes
Na zdjęciu: FC Nantes

W Chorwacji do niespodzianki dziś nie doszło. Nadzieje węgierskiego szkoleniowca Hearts o korzystnym wyniku zostały szybko rozwiane i drugi mecz wydaje się być formalnością, przy obecnej dyspozycji zespołu z Edynburga. W pierwszym meczu o fazę grupową Ligi Europejskiej świetnie dysponowana drużyna Dynama zaaplikowała Sercom aż cztery gole.

Wspaniała passa podopiecznych Krunoslava Jurija trwa. W dzisiejszym meczu dominowali na boisku od samego początku spotkania. Już w piątej minucie kibice gospodarzy cieszyli się z pierwszej bramki swojego zespołu. Na listę strzelców wpisał się Mario Mandžukić. W kolejnych minutach Kello ratował swój zespół przed utratą bramki. Przy drugiej bramce Papadopoulosa zdobytej 10 minut przed przerwą nie miał  szans na skuteczną interwencję i gospodarze zasłużenie do przerwy prowadzili 2:0.
Po zmianie stron sytuacja na boisku nie uległa zmianie. W 56 minucie Ivica Vrdoljak podwyższył na 3:0. Goście sytuajcję bramkową stworzyli sobie dopiero w 50 minucie, lecz strzał Santana Abreu minął światło bramki Tomislava Butiny. Festiwal strzelecki w 60 minucie zakończył były napastnik Liverpoolu i Panathinaikosu Igor Bišcan.
W dzisiejszym meczu nie zagrał Dawid Kucharski.

Dynamo Zagrzeb – Hearts 4:0 (2:0)
1:0 Mandžukić 5’
2:0 Papadopoulos 36’
3:0 Vrdoljak 56’
4:0 Igor Bišcan 60’