UEFA zmieniła decyzję ws. Lechii Gdańsk. Duża ulga dla klubu

UEFA wycofała zakaz transferowy dla zespołu Lechii Gdańsk. Oznacza to, że pierwszoligowiec w zimie będzie mógł się wzmocnić w walce o powrót do PKO Ekstraklasy.

Piłkarze Lechii Gdańsk
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Lechii Gdańsk
  • Pod koniec października UEFA nałożyła na Lechię Gdańsk zakaz transferowy
  • Wszystko przez zaległości wobec Christiana Clemensa
  • Teraz okazuje się, że decyzja federacji już nie obowiązuje

Dobre wieści

Lechia Gdańsk przystępowała do nowego sezonu Fortuna 1. ligi jako ogromna niewiadoma. W zespole brakowało piłkarzy, w trakcie były zmiany właścicielskie, a w okresie przygotowawczym odwoływano sparingi, bo nie miał kto grać. Szymon Grabowski został postawionych w bardzo trudniej sytuacji, ale jego podopieczni na finiszu rundy jesiennej pokazują, że na wiosnę powalczą o powrót do Ekstraklasy.

Konieczne w realizacji tego celu mogą być transfery. I tu przychodzą bardzo dobre wieści. Bowiem decyzja UEFA z końca października tego roku o zakazie transferów zespołu z Gdańska została odwołana. Sankcja została nałożona za brak wypłaty należnych pieniędzy dla Christiana Clemensa, który domagał się od “Biało-Zielonych” uregulowania zobowiązań za grę w ich barwach. Te zostały spłacone przez nowe władze gdańszczan, a federacja – o czym poinformował portal Lechia.net – zniosła swoją decyzję.

Czytaj więcej: Górnik musi martwić się o licencję? “Możemy mieć problem”

Komentarze