Sobolewski widzi pole do poprawy. “Jeśli tak zagramy, sytuacja się odmieni”

Wisła Kraków w najbliższą sobotę zagra na wyjeździe z Motorem Lublin. Dla Białej Gwiazdy początek sezonu jest dużym rozczarowaniem. Radosław Sobolewski wierzy, że poprawa skuteczności znacząco wpłynie na wyniki.

Radosław Sobolewski
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Radosław Sobolewski
  • Wisła Kraków zmierzy się w sobotę na wyjeździe z Motorem Lublin
  • Kibice mają wiele pretensji o mizerne wyniki na początku sezonu
  • Radosław Sobolewski wierzy, że poprawa skuteczności pozwoli na lepsze punktowanie

“Brakuje skuteczności i spokoju w finalizacji”

Wisła Kraków ma za sobą dość mizerny początek sezonu. Typowano ją jako faworyta do bezpośredniego awansu do Ekstraklasy, a tymczasem zajmuje miejsce w drugiej połowie tabeli. W najbliższą sobotę zmierzy się na wyjeździe z Motorem Lublin, jedną z największych pozytywnych sensacji tej kampanii.

Kibice Białej Gwiazdy nieustannie domagają się zwolnienia Radosława Sobolewskiego. Ten na konferencji prasowej przed meczem z beniaminkiem zaznaczył, co należy poprawić, aby wyniki były zdecydowanie lepsze.

Początek na pewno nie jest taki, jak sobie wymarzyliśmy i jak sobie planowaliśmy. Myślę, że takim największym obciążeniem są remisy, zwłaszcza w meczach u siebie – czy to ze Stalą Rzeszów, czy teraz ostatni mecz z Chrobrym Głogów – mimo stwarzanych sytuacji, mimo wskaźników, które na to wskazują, że naprawdę jakościowo sytuacje sobie stwarzamy bardzo dobre. Natomiast brakuje skuteczności, brakuje spokoju w samej końcówce finalizacji. Jeśli tylko ten element poprawimy i zagramy skutecznie – choćby tak jak w meczu z Arką Gdynia – to sytuacja się odmieni.

Jest krytyka, że znów tracimy bramkę po stałym fragmencie gry. Nie ma co ukrywać, że mamy jeden z najniższych zespołów w lidze, albo i najniższy w lidze. Mimo tego niskiego wzrostu straciliśmy w ósmej kolejce trzecią bramkę po stałym fragmencie gry. Poprzednią, którą tak straciliśmy, to była druga kolejka, więc to nie wygląda źle, ale jest przypięta łatka, że Wisła Kraków traci przez stały fragment gry, ale z tym się do końca nie zgodzę, bo przez różne rozwiązania systemowe wybraniamy się z tych opresji – wyjaśnił szkoleniowiec krakowskiego klubu.

Zobacz również: Włoskie media zgodne. Raków był bez szans. “Dominacja”

Komentarze

Na temat “Sobolewski widzi pole do poprawy. “Jeśli tak zagramy, sytuacja się odmieni”

Radku cały czas ta sama Gadka a Mecze niestety Przegrywamy lub Remisujemy 🙁 Jedyny Dobry mecz to z Arką Gdynia i Proszę zmień tego bramkarza Hiszpana na innego 🙂 I najlepiej po prostu odejść z Podniesioną Głową jako Trener Wisły Kraków po prostu podaj się Dymisji 😀