Święto w Chorzowie, niewykorzystana szansa Ruchu

Ruch Chorzów - Skra Częstochowa
PressFocus Na zdjęciu: Ruch Chorzów - Skra Częstochowa

Ruch Chorzów miał na wyciągnięcie ręki zwycięstwo w pierwszym spotkaniu po powrocie do pierwszej ligi. Niebieskich w piątkowym meczu 1. kolejki Fortuna 1. Ligi zawiodła skuteczność. Pojedynek ze Skrą Częstochowa zakończył się bezbramkowym remisem.

Ruch wrócił do pierwszej ligi

Piątkowy wieczór był z niecierpliwością wyczekiwany przez wszystkich kibiców Ruchu Chorzów. Niebiescy po czteroletniej przerwie wrócili na pierwszoligowe boiska, robiąc kolejny krok w kierunku powrotu do elity. Pierwszym rywalem drużyny prowadzonej przez Jarosława Skrobacza była Skra Częstochowa. Na trybunach zasiadło ponad 8 tysięcy kibiców.

Mecz od pierwszej minuty toczył się pod dyktando chorzowian, którzy starali się zdominować swojego rywala. Nieustannymi atakami niepokoili defensywę i bramkarza Skry, ale brakowało im precyzji w decydujących momentach. W drużynie Ruchu bardzo aktywny był Daniel Szczepan, ale gdy dochodził do sytuacji strzeleckich był blokowany przez rywali. Na przerwę obie drużyny ostatecznie udały się przy bezbramkowym remisie. Z takiego rezultatu zadowoleni mogli być jednak tylko goście z Częstochowy.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Ruch nadal posiadał inicjatywę i zdecydowanie częściej gościł w okolicy pola karnego przeciwnika, ale niewiele z tego wynikało. Na bramkę strzeżoną przez Bursztyna próbowali uderzać Moneta i Wójtowicz, ale bez oczekiwanego efektu.

Skra próbowała się od czasu do czasu odgryzać. W 72. minucie jeden z zawodników gości podjął próbę przelobowania bramkarza Ruchu, ale Bielecki nie dał się zaskoczyć. Pięć minut później efektownym uderzeniem z przewrotki szczęścia próbował Szczepan, ale jeden z zawodników Skry wybił piłkę sprzed linii bramkowej. W 86. minucie okazję miał również Michalski, który minął bramkarza, ale następnie uderzył tylko w boczną siatkę.

W drugiej kolejce zespół Ruchu Chorzów czeka pierwszy wyjazdowy pojedynek. Niebiescy zmierzą się w Głogowie z miejscowym Chrobrym. Tymczasem Skra Częstochowa na stadionie w Bełchatowie podejmować będzie Chojniczankę Chojnice.

W innym piątkowym spotkaniu 1. kolejki Fortuna 1. Ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza ograł 2:1 Odrę Opole.