Podbeskidzie ogłosiło oficjalnie nowego trenera

Podbeskidzie Bielsko-Biała ogłosiło nowego trenera, po tym, jak z klubem rozstał się Grzegorz mokry. Stery nad drużyną z Rychlińskiego przejął Dariusz Marzec.

Dariusz Marzec
Obserwuj nas w
fot. Imago / Łukasz Grochala / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL Na zdjęciu: Dariusz Marzec
  • Podbeskidzie ogłosiło personalia nowego szkoleniowca
  • Zadanie związane z utrzymanie Górali w Fortuna 1 Lidze przypadło Dariuszowi Marcowi
  • 54-latek wrócił na trenerski szlak po kilku miesiącach przerwy

Dariusz Marzec przejął stery nad Podbeskidziem

Podbeskidzie po rozegraniu piętnastu ligowych meczów ma na swoim koncie 13 punktów w tabeli Fortuna 1 Ligi, plasując się w strefie spadkowej. Górale w tej kampanii wygrali jak na razie tylko dwa spotkania, co skutkowało zwolnieniem trenera Grzegorza Mokrego.

W czwartek 16 listopada klub z Bielska-Białej ogłosił nazwisko nowego trenera. Wiadomość nie zaskakuje, bo już w środę wyciekły do mediów informacje w tej sprawie.

“Dariusz Marzec objął stanowisko pierwszego szkoleniowca Górali. Trener pochodzący z Krakowa, zanim zasiadł na ławce szkoleniowej, wcześniej sam był zawodnikiem i swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął w barwach Bronowianki Kraków, skąd następnie przeszedł do Wisły Kraków, gdzie rozegrał niemal 200 spotkań” – brzmi komunikat opublikowany na oficjalnej stronie internetowej Podbeskidzia.

“Ostatnim klubem, w którym trener Marzec miał okazję pracować, była Wieczysta Kraków. Od września 2022 roku do marca 2023 roku poprowadził ją w 14. spotkaniach, w których uzbierał 29 punktów i zakończył swoją pracę na pozycji lidera” – czytamy dalej.

Nowy szkoleniowiec podpisał z Podbeskidziem kontrakt do końca sezonu 2024/2025. Marzec debiut w roli nowego trenera Górali zaliczyli 24 listopada, gdy bielszczanie zmierzą się na wyjeździe z Chrobrym Głogów.

Podbeskidzie utrzyma się w Fortuna 1 Lidze?

Tak 86%
Nie 14%
21+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie

Komentarze