Lechia pnie się w tabeli. Ważna wygrana gdańszczan [WIDEO]

Lechia Gdańsk pokonała Miedź Legnica 2:0 w meczu 17. kolejki Fortuna I Ligi. To bardzo ważna wygrana dla Biało-Zielonych.

Tomasz Neugebauer
  • Tomasz Neugebauer został bohaterem Lechii Gdańsk
  • Gdańszczanie pokonali Miedź Legnica 2:0 w 17. kolejce Fortuna I Ligi
  • Biało-Zieloni walczą o powrót do Ekstraklasy

Lechia Gdańsk 2:0 Miedź Legnica

Lechia Gdańsk przeskoczyła Miedź Legnica w tabeli Fortuna I Ligi. Po 17. kolejce Lechiści mają na koncie 29 punktów i zgłaszają angaż do walki o awans do Ekstraklasy.

Lechia Gdańsk pierwszego gola zdobyła w 41. minucie. Wówczas gospodarze rozmontowali defensywę przyjezdnych, wymieniając kilka podań po rzucie rożnym. Ostatecznie po podaniu Rifeta Kapicia w polu karnym doskonale odnalazł się Tomasz Neugebauer, który mocnym strzałem wpakował piłkę do siatki.

Rezultat 1:0 utrzymywał się przez długi czas, bo aż do 97. minuty spotkania. Ostateczny cios zadał Dominik Piłka, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie. Zawodnik wykorzystał podanie Jakuba Sypka i ustalił wynik meczu na 2:0.