Złe wieści dla Fabiańskiego. West Ham już zdecydował

Alphonse Areola
Pressfocus Na zdjęciu: Alphonse Areola

Łukasz Fabiański od nowego sezonu może stracić miano podstawowego bramkarza. West Ham zdecydował się wykupić jego konkurenta.

  • Alphonse Areola i Łukasz Fabiański rywalizowali o miejsce w bramce w sezonie 2021/2022
  • Polak wygrał z Francuzem
  • Od przyszłej kampanii role mają się odwrócić

Mistrz świata może zająć miejsce Polaka

Alphonse Areola od najmłodszych kategorii wiekowych jest piłkarzem PSG. W stolicy Francji nie otrzymał jednak poważnej szansy i od kilku sezonów wędruje po różnych klubach. Mistrz świata z 2018 roku był już w Realu Madryt i Fulham. Przed tym sezonem wzmocnił West Ham.

Do Młotów Areola został wypożyczony za dwa miliony euro. Francuz musiał pogodzić się z rolą rezerwowego bramkarza, ponieważ w Premier League broni Łukasz Fabiański. David Moyes ceni jednak umiejętności 29-latka i dał mu szansę występów głównie w pucharach.

Areola wystąpił dla West Hamu łącznie 18 razy. Ośmiokrotnie nie dał się pokonać. Postawa zawodnika spodobała się klubowi, który postanowił, że chce zatrzymać Francuza na dłużej. Londyńczycy mogą ponownie wypożyczyć 29-latka za dwa miliony euro albo przeprowadzić transfer definitywny za 11 milionów euro.

Niemal przesądzone jest, że West Ham wykupi Areolę. Skoro klub płaci za Francuza, zapewne David Moyes uczyni go podstawowym bramkarzem. Na ławkę rezerwowych powędruje zatem Łukasz Fabiański. Polak w sezonie 2021/2022 wystąpił 37 razy. Dziewięciokrotnie zachował czyste konto.

Czytaj także: Adeyemi, Coutinho i Haaland: gwiazdy z potwierdzonymi transferami

Komentarze