Zagłębie Lubin wzmacnia obronę. Transfer wewnątrz Ekstraklasy stał się faktem

Luis Mata
fot. PressFocus Na zdjęciu: Luis Mata

Zagłębie Lubin poinformowało o pozyskaniu Luisa Maty na zasadach transferu definitywnego. Dotychczas Portugalczyk reprezentował barwy Pogoni Szczecin, dla której zagrał w 69 meczach.

  • Zagłębie Lubin wzmacnia lewą stronę defensywy
  • Luis Mata podpisał kontrakt do 30 czerwca 2025 roku
  • Transakcja przebiegła na zasadach definitywnego zakupu

Zagłębie wzmacnia się kosztem ligowego rywala

Zagłębie Lubin rozpoczyna walkę o utrzymanie w Ekstraklasie. Jeszcze przed zimową przerwą Piotra Stokowca na ławce trenerskiej zastąpił Waldemar Fornalik, który na swój oficjalny debiut musiał poczekać do pierwszej wiosennej kolejki. “Miedziowi” pozyskali dotychczas Mateusza Grzybka i bramkarza Sokratisa Dioudisa. W kuluarach mówi się także o postępujących rozmowach z Jakubem Świerczokiem. Tymczasem we wtorek potwierdzony został transfer nowego obrońcy.

Na zasadach transakcji definitywnej szeregi lubinian zasilił Luis Mata, który do tej pory występował w barwach Pogoni Szczecin. “Portowcy” wzmocnili zimą lewą stronę defensywy, więc pojawiła się szansa na wyciągnięcie Portugalczyka. Zagłębie zdecydowało się z niej skorzystać, o czym mówi dyrektor sportowy Piotr Burlikowski.

– Kiedy dowiedzieliśmy się, że jest możliwość pozyskania Luisa Maty, nie wahaliśmy się ani chwili. Zawodnik, który wyróżniał się na boiskach Ekstraklasy, wyraził chęć grania u nas. Uznaliśmy, że chcemy, żeby ten zawodnik do nas dołączył i bardzo się cieszę, że zakontraktowaliśmy Luisa i tym samym mamy bardzo poważne wzmocnienie – uważa Burlikowski.

Mata podpisał kontrakt do połowy 2025 roku. W obecnym sezonie wystąpił w 18 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach.

Zobacz również:

Sensacyjne wieści! Świerczok wróci do Polski?
Jakub Świerczok

Zawieszony za doping Jakub Świerczok wygrał sprawę przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu w Lozannie i może wkrótce wrócić do polskiej Ekstraklasy – informuje Szymon Janczyk. W październiku Jakub Świerczok został skazany na czteroletnią dyskwalifikację Zawieszony za doping napastnik miał wygrać sprawę przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu w Lozannie Reprezentant Polski prowadzi rozmowy z Zagłębiem Lubin

Czytaj dalej…

Komentarze