Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. Grzegorz Wajda

Piątek wróci do Włoch? Jest oferta!

Ostatnie dni letniego okna transferowego mogą być bardzo gorące dla reprezentanta Polski Krzysztofa Piątka. Zdeterminowani do sprowadzenia go z powrotem do Włoch są przedstawiciele Fiorentiny, którzy rozpoczęli już w tej sprawie negocjacje z Herthą Berlin, w której aktualnie występuje polski napastnik.

Czytaj dalej…

Jak informuje Sky Sport Italia, przedstawiciele klubu z Florencji złożyli już Hercie oficjalną ofertę w tej sprawie. Chcieliby pozyskać Piątka na zasadzie wypożyczenia z opcją definitywnego transferu. Takie rozwiązanie odrzuca jednak klub z Berlina, który byłby gotowy na rozstanie z Polakiem, ale tylko od razu na zasadzie definitywnego transferu. Za 25-letniego zawodnika Hertha oczekuje 25 milionów euro.

35 bramek Piątka na włoskich boiskach

Reprezentant Polski na włoskie boiska trafił latem 2018 roku, kiedy przeniósł się z Cracovii do Genoi. Przez sześć miesięcy rozegrał w jej barwach 21 spotkań, zdobywając aż 19 bramek. Świetna skuteczność zaprocentowała w styczniu 2019 roku transferem do słynnego Milanu, który wyłożył za niego 35 milionów euro. W zespole Rossonerich rozegrał łącznie 41 meczów, zdobywając 16 bramek.

W styczniu tego roku pożegnał się z Włochami i przeszedł do Herthy Berlin. W klubie ze stolicy Niemiec rozegrał do tej pory 18 meczów, strzelając w nich 5 goli. W obecnym sezonie wystąpił w dwóch ligowych meczach, ale nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Niewykluczone, że Piątek wkrótce otrzyma szansę powrotu do Włoch. Fiorentina wydaje się być zdeterminowana do jego sprowadzenia i w najbliższych dniach rozmowy w tej sprawie prawdopodobnie będą kontynuowane. Na uzyskanie porozumienia oba kluby mają czas do 5 października, kiedy zamknięte zostanie letnie okno transferowe.

Komentarze