Leicester dopięło swego. Nowy skrzydłowy na King Power Stadium

Tete
PressFocus Na zdjęciu: Tete

Tete został nowym zawodnikiem Leicester City. Brazylijczyk skrócił swoje wypożyczenie do Lyonu i przeniósł się na czasowy pobyt na King Power Stadium. Karta zawodnicza 22-latka cały czas należy do Szachtara Donieck.

  • Tete został zaprezentowany przez Leicester City
  • 22-latek przenosi się do Anglii na wypożyczenie
  • Jego umowa będzie obowiązywała do końca czerwca

Tete wybrał Leicester kosztem Leeds

Leicester City oficjalnie potwierdziło pozyskanie na zasadzie półrocznego wypożyczenia Tete z Szachtara Donieck. 22-latek po pozytywnym przejściu testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2023 roku. Tym samym skrócone zostało wypożyczenie Brazylijczyka we francuskim Lyonie, gdzie wstępnie miał spędzić cały sezon.

Tete na King Power Stadium pozostanie do zakończenia aktualnej kampanii, kiedy to wznowiona zostanie jego umowa z Szachtarem Donieck. Prawoskrzydłowy podczas obecnego okienka był poważnie łączony również z Leeds United, ale ostatecznie wybrał propozycję złożoną mu przez włodarzy popularnych “Lisów”.

Były młodzieżowy reprezentant “Canarinhos” dobrze wyglądał w trwającej kampanii Ligue 1, bowiem w 17 spotkaniach na francuskich boiskach zdobył 6 bramek i zaliczył 5 asyst. Leicester City liczy, że 22-latek ożywi ofensywę zespołu prowadzonego przez Brendana Rodgersa, który cały czas nie może być pewny utrzymania w Premier League.

Tete łącznie dla Olympique’u Lyon rozegrał 30 meczów, strzelił 8 goli i zanotował 10 ostatnich podań. Portal “Transfermarkt” szacuje wartość Brazylijczyka na 25 milionów euro.

  • Czytaj więcej:
Ten Hag o styczniowych ruchach: jeśli pojawi się okazja, musisz działać
Erik ten Hag

Wielkimi krokami zbliża się koniec zimowego okienka transferowego w Premier League. Erik ten Hag nie ukrywa, że chciałby pozyskać jeszcze jakiegoś zawodnika. Szanse są niewielkie, bowiem Manchester United skupia się już na letnich ruchach. Manchester United pozyskał w styczniu Wouta Weghosrta i Jacka Butlanda Erik ten Hag nieustannie monitoruje rynek zawodników Holender ma nadzieję, że

Czytaj dalej…

Komentarze