Zaskakujący cel transferowy mistrzów Anglii

Manchester City
fot. PressFocus Na zdjęciu: Manchester City

Manchester City szuka następcy sprzedanego do Arsenalu Ołeksandra Zinczenki. Pierwotnym celem był Marc Cucurella, lecz zaporowa cena ze strony Brighton sprawiła, że mistrzowie Anglii zaczęli się rozglądać za kimś innym. Teraz wybór może paść na 21-letniego Sergio Gomeza, lewego obrońcę Anderlechtu.

  • Ołeksandr Zinczenko zamienił tego lata Manchester City na Arsenal
  • Odejście Ukraińca spowodowało, że w ekipie mistrzów Anglii zrobiło się miejsce na kolejnego lewego obrońcę
  • Początkowo “Obywatele” chcieli kupić Cucurellę, lecz szybko się z tego wycofali. Teraz celem jest Sergio Gomez, którego transfer traktuje się jako inwestycję w przyszłość

Manchester City inwestuje w przyszłość

Zastąpienie Ołeksandra Zinczenki jest trudniejsze, niż początkowo mogło się wydawać. Za sprzedanego do Arsenalu Ukraińca Manchester City chciał pozyskać Marca Cucurellę, lecz Brighton postawiło poważną przeszkodę w postaci żądań finansowych, która okazała się nie do przejścia. Mistrzowie Anglii zrezygnowali z transferu Hiszpana, który najprawdopodobniej trafi do Chelsea.

Manchester City szuka dalej. Tym razem wybór może paść na nieoczywistego kandydata, co według mediów oznacza poważną inwestycję w przyszłość. “The Athletic” informuje bowiem, że na celowniku znalazł się Sergio Gomez, który prowadzi z angielskim gigantem zaawansowane rozmowy.

21-letni defensor Anderlechtu to absolutna gwiazda belgijskiej ekstraklasy. W minionym sezonie był najskuteczniejszym obrońcą w całej lidze, a jego świetna gra do przodu zaowocowała liczbami w postaci 5 trafień i 12 asyst. Trzeba przyznać, że są to statystyki godne niejednego skrzydłowego.

Ewentualny transfer wychowanka FC Barcelony nie oznacza, że Manchester City na tym poprzestanie. Władze planują pozyskać jeszcze jednego lewego obrońcę, cechującego się większym doświadczeniem. Niewykluczone więc, że już wkrótce mistrzowie Anglii zaprezentują dwa nowe nabytki.

Zobacz również: RB Lipsk odrzucił potężną ofertę za defensora

Komentarze