RB Lipsk odrzucił potężną ofertę za defensora

Josko Gvardiol
fot. PressFocus Na zdjęciu: Josko Gvardiol

Manchester City zagiął tego lata parol na Josko Gvardiola, który w zeszłym sezonie Bundesligi zaimponował ogromnym potencjałem. “Bild” informuje, że złożona za niego oferta na poziomie 80 milionów euro została odrzucona.

  • Pep Guardiola od dawna interesował się transferem 20-letniego Chorwata
  • W trwającym okienku Manchester City szuka możliwości do wzmocnienia defensywy. Priorytetem jest lewa obrona, choć władze myślą również o zwiększeniu konkurencji na pozycji stopera
  • RB Lipsk otrzymał ofertę na poziomie 80 milionów euro, ale zdecydował się ją odrzucić

Transfer Gvardiola marzeniem na Wyspach Brytyjskich

Manchester City rozgląda się za nowym obrońcą. Niedawno sfinalizowano przenosiny Ołeksandra Zinczenki do Arsenalu, w związku z czym na lewej stronie defensywy pojawił się wakat. Mistrzowie Anglii negocjowali z Brighton transfer Cucurelli, lecz poważną przeszkodą okazały się wymagania finansowe.

Władze angielskiego giganta nie ograniczają się natomiast jedynie do poszukiwania lewego obrońcy, bowiem niewykluczone jest również wzmocnienie na pozycji stopera. Tutaj marzeniem klubu, a przede wszystkim Pepa Guardioli jest Josko Gvardiel, który znajduje się na szczycie listy życzeń już od kilku miesięcy.

“Bild” przekonuje, że Manchester City złożył za 20-letniego Chorwata ofertę w wysokości 80 milionów euro, jednak nie zrobiła ona większego wrażenia na RB Lipsk. Niemcy odrzucili tę propozycję i za wszelką cenę zamierzając zatrzymać w składzie swojego kluczowego zawodnika.

Nie wiemy, jakie dalsze plany względem Gvardiola będą mieć mistrzowie Anglii. RB Lipsk nie zamierza go sprzedawać, lecz jeszcze większe pieniądze mogą ostatecznie okazać się zbyt kuszące. Reprezentantem Chorwacji interesują się także między innymi Chelsea oraz Tottenham.

Gvardiol w minionym sezonie zaliczył 29 spotkań w Bundeslidze. To wystarczyło, aby określić go mianem jednego z najbardziej utalentowanych obrońców na świecie. 20-latek imponuje przede wszystkim warunkami fizycznymi, odwagą, szybkością i techniką.

Zobacz również: Diogo Jota przedłużył umowę z Liverpoolem

Komentarze