Serie A
Serie A

Roma przygotowuję ofertę dla Fonseki

Najnowsze informacje Corriere dello Sport sugerują, że AS Roma jest poważnie zainteresowana zatrudnieniem Paulo Fonseki na stanowisko trenera. Portugalczyk aktualnie prowadzi Szachtar Donieck, z którym ma umowę ważną do końca czerwca przyszłego roku.

Czytaj dalej…

Popularny włoski dziennik sportowy donosi, że władze Giallorossich zaproponowały 46-latkowi trzyletni kontrakt, dzięki któremu Fonseca rocznie zarabiałby 2,5 mln euro plus premie.

Portugalski szkoleniowiec zanim trafił do Górników z Doniecka, to prowadził Sporting Braga, z którym wygrał Puchar Portugalii. Wcześniej był trenerem Pacos Ferreiera i FC Porto, z którym wygrał Superpuchar Portugalii.

Dodajmy, że Roma byłą poważnie zainteresowana zatrudnieniem Sinisy Mihajlovicia Zwolennikami tej kandydatury byli Francesco Totti i Gianluca Petrachi, ale Serb skłania się ku temu, aby kontynuować swoją pracę w Bolognie FC.

Rzymianie poszukują nowego szkoleniowca od momentu, gdy zwolniony z klubu z Wiecznego Miasta został Eusebio Di Francesco. Jego miejsce w marcu zajął Claudio Ranieri, ale było to rozwiązanie tymczasowe.

Na liście kandydatów do pracy w Romie znajdują się też Roberto De Zerbi (US Sassuolo) i Sergio Conceicao (FC Porto).

Komentarze