Jakub Kiwior na liście życzeń mistrza Włoch

Jakub Kiwior
Pressfocus Na zdjęciu: Jakub Kiwior

Jakub Kiwior ma za sobą sezon pełen sukcesów. 22-latek rozegrał udany debiutancki sezon w Serie A w barwach Spezii i zadebiutował w reprezentacji Polski. Piłkarz Spezii swoją postawą przykuł uwagę AC Milanu, który chciałby zagwarantować sobie prawo pierwokupu Polaka.

  • W czerwcu Jakub Kiwior zadebiutował w reprezentacji Polski w meczu z Holandią
  • 22-latek ma za sobą bardzo udany sezon w barwach Spezii
  • Dynamiczny rozwój Polaka przykuł uwagę skautów AC Milanu, którzy chcieliby zagwarantować sobie możliwość jego pierwokupu

Kariera Kiwiora nabiera coraz większego tempa

Kibice reprezentacji Polski widząc w wyjściowym składzie na mecz z Holandią nazwisko “Kiwior” mogli być mocno zaskoczeni. 22-latek otrzymał od Czesława Michniewicza ogromną szansę w starciu z silnym rywalem i zdecydowanie ją wykorzystał. Wychowanek GKS-u Tychy wystąpił także od pierwszej minuty w spotkaniu z Belgią. Udowodnił tym samym, że dobre występy na boiskach Serie A potrafi przekuć również w sukces w meczach reprezentacyjnych.

W Spezii większość meczów rozegrał na pozycji defensywnego pomocnika. W 34 meczach zanotował jedno trafienie. Pietro Mazzara dobrze zorientowany w sytuacji na rynku transferowym we Włoszech poinformował w środę, że Kiwiorem zainteresował się AC Milan. Mistrzowie Włoch uważnie przyglądają się jego ostatnim występom i chcieliby go włączyć w transakcję wymiany między klubami.

Milan planuje wypożyczyć do Spezii na przyszły sezon Mattię Caldarę i Daniela Maldiniego. W zamian oczekują zapewnienia sobie prawa pierwokupu Jakuba Kiwiora i Kelvina Amiana. Jeśli reprezentant Polski w przyszłym sezonie będzie się prezentował tak obiecująco jak w rozgrywkach 2021/22, może przybliżyć się do transferu do Rossonerrich

Spezia nie odpowiedziała jeszcze na propozycję Milanu, ale wygląda na to, że takie rozwiązanie będzie odpowiadało włodarzom klubu. Dla Polaka możliwość regularnej gry w drużynie z La Spezii jest niezwykle ważna w kontekście możliwego powołania na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Czytaj też: Ziyech bliżej Milanu? “Rozmowy będą kontynuowane”

Komentarze