Ziyech bliżej Milanu? “Rozmowy będą kontynuowane”

Hakim Ziyech
PressFocus Na zdjęciu: Hakim Ziyech

Hakim Ziyech jest na dobrej drodze, by tego lata trafić do Milanu. Negocjacje z Chelsea cały czas postępują i oba kluby pracują nad osiągnięciem porozumienia w sprawie transferu Marokańczyka.

  • Hakim Ziyech dostał zielone światło na odejście z Chelsea
  • O Marokańczyka stara się AC Milan
  • Gracz przenosząc się do Włoch będzie musiał zgodzić się na redukcję wynagrodzenia

Ziyech bliski opuszczenia Chelsea

Zdaniem Fabrizio Romano Hakim Ziyech jest bardzo pozytywnie nastawiony na możliwość transferu do Milanu. Marokańczyk, według mediów, nie znajduje się w planach Thomasa Tuchela na kolejny sezon, w związku z czym prawdopodobnie nie będzie mógł liczyć na regularne występy w londyńskim klubie.

Ziyech trafił na Stamford Bridge latem 2020 roku. Mimo swoich lepszych i gorszych momentów w Chelsea nigdy nie został kluczowym zawodnikiem, dlatego menedżer The Blues jest otwarty na jego sprzedaż przez rozpoczęciem rozgrywek. W podobnym tonie media piszą również o Timo Wernerze, który w najbliższych tygodniach też prawdopodobnie rozstanie się z Chelsea.

Negocjacje Milanu z Chelsea w sprawie transferu Hakima Ziyecha rozpoczęły się dwa tygodnie temu. W najbliższym czasie oba kluby mają przystąpić do kolejnych bezpośrednich rozmów, aby wypracować kompromis satysfakcjonujący obie strony. Wydaje się, że obu klubom zależy, aby negocjacje zakończyły się pozytywnie.

Problem mogą się jednak okazać zarobki Marokańczyka, który na Stamford Bridge inkasuje około 6 milionów euro za sezon gry. Rossoneri nie będą w stanie zaoferować tak dużych pieniędzy. Mówi się, że gracz mógłby liczyć w Mediolanie na zarobki ok 4 milionów euro. Włoski klub nawiązał już pierwsze kontakty z otoczeniem zawodnika. Kluczowa w negocjacjach może okazać się chęć Ziyecha do obniżenia pensji, lub jej brak.

Zobacz również: PSG idzie na łowy do Włoch. Będą kolejne rozmowy

Komentarze