Reprezentant Chorwacji wyląduje w Bundeslidze

Josip Juranovic
Pressfocus Na zdjęciu: Josip Juranovic

Josip Juranovic po udanym mundialu w Katarze znalazł się w centrum zainteresowania na rynku transferowym. Wiele wskazuje an to, że poznaliśmy wreszcie nowego pracodawcę reprezentanta Chorwacji. Dziennikarze Sky Sports i Fabrizio Romano uważają, że jest on już jedną nową w Unionie Berlin.

  • Josip Juranovic pokazał się z dobrej strony na mundialu w Katarze
  • Chorwatem zainteresowali się europejscy giganci
  • Ostatecznie prawy obrońca przeniesie się za 10 milionów funtów do Unionu Berlin

Poznaliśmy wreszcie nowy klub Juranovicia

Mistrzostwa Świata w Katarze pozwoliły wielu zawodnikom wybić się i pokazać szerszej publiczności. Skorzystał na tym między innymi Josip Juranovic. Reprezentant Chorwacji był pewniakiem na prawej stronie obrony u trenera Zlatko Dalicia, a do tego niemal przez cały turniej utrzymywał bardzo wysoki poziom. Po zakończeniu mundialu jasne stało się, że wkrótce zmieni on prawodawcę.

W gronie zainteresowanych klubów wymieniało się gigantów: FC Barcelonę, Atletico Madryt, Manchester United, czy Chelsea. Ostatecznie rzeczywistość zweryfikowała nieco oczekiwania przedstawicieli zawodnika. Fabrizio Romano poinformował, że zawodnik jest bliski przenosin z Celtiku Glasgow do Unionu Berlin. W sobotę doniesienia te potwierdzili również dziennikarze Sky Sports.

Zgodnie z ich wiedzą, transfer ma kosztować Union 10 milionów funtów. Początkowo władze Celtiku chciały zatrzymać u siebie 27-latka, oferując mu nową, korzystniejszą umowę. Strony nie doszły jednak do porozumienia, dlatego w klubie podjęto decyzję o sprzedaży prawego obrońcy. Były zawodnik Legii Warszawa w najbliższych dniach podpisze zatem umowę z Unionem Berlin. 

Sprawdź też: Liverpool monitoruje sytuację pomocnika Chelsea

Komentarze