Liverpool monitoruje sytuację pomocnika Chelsea

Mason Mount
Pressfocus Na zdjęciu: Mason Mount

Chelsea postanowiła chwilowo wstrzymać rozmowy kontraktowe z Masonem Mountem, co wykorzystać planuje Liverpool. The Reds są żywo zainteresowani sytuacją Anglika, który mógłby stanowić solidne wzmocnienie ich środka pola.

  • Liverpool rozgląda się wciąż za wzmocnieniem formacji pomocy
  • The Reds zainteresowali się sytuacją Masona Mounta
  • Anglik nie przedłużył jeszcze kontraktu z Chelsea

Chelsea zwleka z przedłużeniem umowy Mounta

Zdaniem wielu mediów i dziennikarzy, problemy Liverpoolu w dużej mierze podyktowane są słabością środka pola drużyny. Latem nie został on należycie wzmocniony, a drużyna przegrywa właśnie w tym sektorze rywalizację w wielu spotkaniach. Między słowami zasugerował to również Juergen Klopp. 

The Reds aktualnie wciąż rozglądają się za pomocnikiem, który mógłby ich wzmocnić. Według informacji Jacoba Steinberga z The Guardian klub mocno zainteresował się sytuacją Masona Mounta.

Chelsea wstrzymała rozmowy kontraktowe z przedstawicielami Anglika i planuje wznowić je dopiero po zakończeniu zimowego okna transferowego. Wykorzystać to może Liverpool. Klub bierze pod uwagę złożenie za niego oferty po zakończeniu obecnego sezonu. Mount liczył na wyższe zarobki, aniżeli te, które zaproponowała mu w ostatnim czasie dyrekcja The Blues.

Oprócz Liverpoolu sytuację pomocnika na bieżąco śledzi również Juventus. Mimo wszystko wydaje się, że 24-latek prawdopodobnie przedłuży wkrótce umowę z Chelsea. The Blues nie chcą tracić tak ważnego zawodnika, który, choć nie imponuje ostatnio formą, cieszy się wciąż zaufaniem sztabu szkoleniowego.

Też u nas: Brazylijczyk nie odejdzie z Liverpoolu w styczniu. “Nie ma szans”

Komentarze