Raków przygotowuje się na odejście Kovacevicia. Mówi się o dużym transferze

Raków Częstochowa ma świadomość zainteresowania, jakie generuje Vladan Kovacević. Maciej Wąsowski na łamach Weszlo.com informuje, że mistrzowie Polski przygotowują się na prawdopodobne rozstanie z bramkarzem.

Vladan Kovacević
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Vladan Kovacević
  • Raków Częstochowa może latem stracić Vladana Kovacevicia
  • Medaliki szykują się na tę ewentualność i szukają nowego bramkarza
  • Trop prowadzić ma do norweskiego Odds BK, gdzie gra Leopold Wahlstedt

Medaliki wydadzą ponad milion euro?

Raków Częstochowa zakończył sezon 2022/2023 zdobyciem historycznego mistrzostwa Polski. Duży udział w tym sukcesie miał Vladan Kovacević, który po raz drugi z rzędu został uznany najlepszym bramkarzem w Ekstraklasie.

Mistrzowie Polski przygotowują się na ewentualne odejście 25-latka, który generuje spore zainteresowanie. Już w minionych okienkach transferowych kręciły się wokół niego takie marki, jak między innymi Benfica.

Najprawdopodobniej Kovacević zostanie w Rakowie do końca zmagań w eliminacjach do europejskich pucharów. Może to jedynie zmienić oferta przekraczająca siedem milionów euro.

Raków przygotowuje się na rozstanie z Serbem i szuka nowego bramkarza. Trop prowadzi do Norwegii, a dokładniej tamtejszego Odds BK, którego bramki strzeże Leopold Wahlstedt. 23-letni Szwed jest czołowym golkiperem ligi norweskiej.

Kontrakt Wahlstedta obowiązuje do końca 2023 roku. Jeśli Raków chciałby ściągnąć go tego lata, będzie musiał najprawdopodobniej zmierzyć się z kwotą przekraczającą milion euro.

Zobacz również: Wolski zostanie w Ekstraklasie po spadku Wisły Płock. Interesują się nim cztery kluby

Komentarze