Bramkarz Milanu trafił na radar topowych klubów. W grze 70 milionów euro

Mike Maignan może w najbliższym czasie stać się bohaterem głośnego transferu. Bramkarz przykuł uwagę topowych europejskich marek. Francuza chcą u siebie m.in. Manchester United oraz Bayern Monachium.

Mike Maignan
Obserwuj nas w
Imago / Marco Canoniero Na zdjęciu: Mike Maignan
  • Mike Maignan nie potrafi dojść do porozumienia z Milanem w sprawie nowego kontraktu
  • Francuz domaga się wysokiej podwyżki
  • Manchester United, Bayern Monachium, Chelsea oraz PSG obserwują francuskiego bramkarza

Mike Maignan może opuścić Milan

Mike Maignan do Mediolanu przeszedł w 2021 roku z francuskiego OSC Lille za 16 milionów euro. Francuz od początku przygody w Milanie stał się ulubieńcem kibiców i kluczowym piłkarzem w drużynie Stefano Pioliego. Przedstawiciele reprezentanta Francji od pół roku prowadzą rozmowy z “Rossoneri” na temat przedłużenia kontraktu, który wygasa w 2026 roku. Negocjacje nie są łatwe, a kością niezgody obu stron jest kwestia wynagrodzenia. Bramkarz oczekuje znacznej podwyżki, która odzwierciedli jego status jednego z najlepszych bramkarzy na świecie.

“FootMercato” przekazało informację, że napiętą sytuację pomiędzy agentem a klubem Maignana mogą wykorzystać europejskie potęgi. Zainteresowani sprowadzeniem bramkarza Milanu są cztery kluby. Manchester United, Chelsea, PSG oraz Bayern Monachium. Kwota transferu może przekroczyć 70 milionów euro, co sprawi, że 28-letni golkiper stałby się jednym z najdroższych bramkarzy w historii. W tym sezonie Mike Maignan zagrał 16 spotkań, w których 6 razy zachował czyste konto. Wyceniany jest na 45 milionów euro.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze