Manchester United wycenił gracza. Szokująca kwota

Phil Jones
Pressfocus Na zdjęciu: Phil Jones

Phil Jones nie znajduje się w planach Ralfa Rangnicka. Anglik może zimą opuścić Manchester United. Klub wycenił swojego zawodnika.

  • Niewykluczone, że zimą zakończy się trwająca niemal 11 lat przygoda Phila Jonesa z Manchesterem United
  • Anglik został wyceniony przez klub
  • O pozyskanie 29-latka zabiegają dwa kluby

Możliwe rozstanie po ponad dekadzie

Manchester United rozczarowuje w sezonie 2021/2022. Czerwone Diabły mimo zmiany szkoleniowca są dopiero na siódmym miejscu w tabeli Premier League. Między innymi w szatni panuje zła atmosfera, a liczba niezadowolonych graczy rośnie. Do grupy tej nalży także Phil Jones.

Angielski defensor przez bardzo długi czas był odstawiony na boczny tor w Manchesterze United. Anglik w bieżącej kampanii rozegrał zaledwie jeden mecz. 29-latek wystąpił przez 90 minut przeciwko Wolverhampton. Dla Jonesa było to pierwsze spotkanie od dwóch lat.

Ralf Rangnick nie wiąże przyszłości z angielskim obrońcą, wiec ten jak najbardziej może opuścić Old Trafford. Są nawet chętni na pozyskanie 29-latka. Jones wzbudził zainteresowanie dwóch klubów Premier League. Oba rywalizują o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Jones znalazł się na celowniku Burnley. Zespół ten może mieć jednak problem ze spełnieniem finansowych wymagań Anglika, który zarabia 100 tysięcy funtów tygodniowo. Wynagrodzenie 29-latka nie stanowi zaś kłopotu dla drugiego chętnego, czyli Newcastle. Manchester United oczekuje za Jonesa 15 milionów funtów, choć ten nie grał przez dwa lata, a jego kontrakt obowiązuje jeszcze przez niespełna 18 miesięcy.

Czytaj także: Trzy kluby w grze o pozyskania Dembele

Komentarze