Trzy kluby w grze o pozyskania Dembele

Ousmane Dembele
Pressfocus Na zdjęciu: Ousmane Dembele

Ousmane Dembele nie przedłuży kontraktu z Barceloną i 1 lipca będzie wolnym zawodnikiem. To sprawia, że Francuz nie narzeka na brak zainteresowania.

  • Ousmane Dembele nie ma przyszłości w Barcelonie
  • Francuz do nowego zespołu dołączy prawdopodobnie na zasadzie wolnego transferu
  • O pozyskanie piłkarza zabiegają trzy kluby

Premier League, czy Serie A?

Saga z udziałem Dembele trwa już kilka miesięcy. Sytuacja jest jasna. Francuz czuje się dobrze w Barcelonie i chce przedłużyć wygasający za pół roku kontrakt, ale na swoich warunkach. 24-latek w ramach pięcioletniej umowy otrzymałby 200 milionów euro brutto plus bonusy.

Barcelona chce zatrzymać Dembele, chociaż ten sprawia nierzadko kłopoty, a w sezonie 2021/2022 rozegrał tylko 11 meczów (jeden go i dwie asysty). Blaugrana do niedawna oferowała Francuzowi przedłużenie kontraktu, lecz oferta została wycofana z powodu braku odpowiedzi 24-latka.

Intencją Barcelony jest sprzedaż Dembele w styczniu. Ten prawdopodobnie pozostanie na Camp Nou do końca sezonu, a później zasili szeregi nowej drużyny. Gdzie może trafić Francuz? Największe zainteresowanie 24-latkiem wyraża Manchester United i Juventus. Niewykluczone, że umowa obowiązująca od lipca została już podpisana.

Mniej zdeterminowana, ale wciąż zainteresowana Dembele jest Chelsea. Przedstawiciele londyńskiego klubu nawiązali w styczniu kontakt z otoczeniem Francuza. Z pozyskania tego gracza zrezygnował Bayern, który uważa, że zakontraktowanie 24-latka jest nieopłacalne. Z kolei Paris Saint-Germain martwią liczne problemy zdrowotne zawodnika.

Czytaj także: Aguero, Mandzukić i kilku innych: piłkarze, którzy zakończyli karierę w 2021 roku

Komentarze