Manchester United może osłabić Real Madryt w obronie

Raphael Varane
fot. PressFocus Na zdjęciu: Raphael Varane

Manchester United jest blisko sfinalizowania transferu z udziałem Jadona Sancho. Klub z Old Trafford ogłosił już nawet, że doszedł do porozumienia w tej sprawie. Wygląda jednak na to, że sternicy Czerwonych Diabłów nie poprzestaną tylko na Angliku. Najnowsze doniesienia mediów wskazują, że niebawem do angielskiej ekipy może trafić równie Rafael Varane.

  • Manchester United zarzuca sieci na obrońcę Los Blancos
  • Na celowniku Czerwonych Diabłów znalazł się Raphael Varane
  • Francuzowi z końcem czerwca przyszłego roku wygasa kontrakt z wicemistrzami La Liga

Rafael Varane na radarze Man Utd

Manchester United przeprowadził już wstępne rozeznanie w sprawie ewentualnego transferu z udziałem reprezentanta Francji. Varane ma jeszcze przez rok ważną umowę, ale nie myśli o parafowaniu nowego kontraktu z Królewskimi. Czerwone Diabły nie są jednak jedynym klubem, który chce piłkarza. Doświadczony defensor znajduje się też na radarze Paris Saint-Germain.

Dharmesh Sheth przekonuje natomiast, że działacze Man Utd uważają Francuza jako główny cel transferowy na letnie okienko transferowe. Decydenci angielskiego klubu są zdania, że Varane może stworzyć z Harrym Maguirem wymarzony duet środkowych defensorów.

Za ewentualnym rozstaniem francuskiego obrońcy z Realu nie przemawia jednak to, że z klubem rozstał się już Sergio Ramos. Strata kolejnego środkowego obrońcy może być niezwykle bolesna dla Królewskich, których w nowej kampanii poprowadzi Carlo Ancelotti.

Man Utd jest jednak świadomy niezwykłej okazji na rynku. Jeśli Varane nie podpisze nowego kontraktu, to już w styczniu przyszłego roku będzie mógł związać się z nowym klubem, do którego trafiły na zasadzie wolnego transferu 1 lipca. Tym samym Realowi może zależeć na tym, aby sprzedać zawodnika już latem tego roku i nie ryzykować utraty piłkarza za darmo.

28-latek dołączył do ekipy ze stolicy Hiszpanii w 2011 roku z Lens. Rozegrał w koszulce Realu ponad 350 meczów. Tymczasem w reprezentacji Francji rozegrał 79 spotkań, pomagając Trójkolorowym w wygraniu mistrzostwa świata w 2018 roku.

Czytaj więcej: Watzke potwierdził odejście Sancho. “Nie jesteśmy z tego powodu szczęśliwi”

Komentarze