Southgate wspiera Maguire’a. “Będzie jeszcze silniejszy”

Gareth Southgate

Dopiero trzecie miejsce w swojej grupie Ligi Narodów zajmuje reprezentacja Anglii po czterech rozegranych spotkaniach. To konsekwencja niedzielnej porażki 0:1 na Wembley z reprezentacją Danii. Duży wpływ na postawę drużyny w niedzielnym meczu miała czerwona kartka, którą Harry Maguire otrzymał jeszcze w trakcie pierwszej połowy.

Southgate w obronie Maguire’a

Maguire boisko musiał opuścić już w 31. minucie, gdy otrzymał drugą żółtą kartkę za faul na Kasperze Dolbergu. Cztery minuty później zwycięskiego jak się okazało gola dla reprezentacji Danii zdobył Christian Eriksen.

Selekcjoner reprezentacji Anglii Gareth Southgate w żadnym wypadku nie zamierza winić Maguire’a za porażkę drużyny. – Ma trudny okres i w tym okresach wiele się o sobie dowiadujesz. Dowiesz się również, kto jest z tobą w tych trudnych czasach. Przejdzie przez to, będzie dzięki temu jeszcze lepszym zawodnikiem i silniejszym człowiekiem. Gra w dziesiątkę jest kosztowna dla zespołu, ale wszyscy jesteśmy z nim i w pełni go wspieramy – powiedział Soutghate, cytowany przez BBC.

“To nie do przyjęcia”

Reprezentacja Anglii ostatecznie spotkanie z Danią kończyła w dziewiątkę, po tym jak czerwoną kartką w samej końcówce ukarany został Declan Rice. – Powiedziano mi, że usunięcie go z boiska w końcówce było z powodu sprzeciwu, więc to oczywiście coś, co jako młody zawodnik musi przyznać, jest nie do przyjęcia – powiedział szkoleniowiec.

– Poza tym jego indywidualny występ był znakomity. W pierwszych 30 minutach świetnie współpracował z Mountem, Walkerem i pomocnikami – dodał.

Nauka i doskonalenie

Mimo porażki i spadku na trzecie miejsce w tabeli Southgate był zadowolony z tego, co zaprezentowała jego drużyna w meczu z Danią oraz dwóch wcześniejszych spotkaniach podczas październikowego zgrupowania.

– Byłem bardzo dumny z tego występu. Uważam, że świetnie prezentujemy się grając w 11. Wykazaliśmy się również odpornością i pokazaliśmy świetny przykład, jak pragmatycznie grać w 10 – mówił Soutghate. – Nie mogę być bardziej dumny z chłopaków a ostatnie 10 dni, cały czas się uczą i doskonalą – dodał.