Watzke potwierdził odejście Sancho. “Nie jesteśmy z tego powodu szczęśliwi”

Jadon Sancho
PressFocus Na zdjęciu: Jadon Sancho

Hans-Joachim Watzke na konferencji prasowej potwierdził transfer Jadona Sancho do Manchesteru United. Jest to ostateczne potwierdzenie doniesień z ostatnich dni.

  • Przenosiny Jadona Sancho do Manchesteru United były niemal pewne już od środy, ale w czwartek transakcję potwierdził sam prezes Borussii Dortmund
  • Hans-Joachim Watzke podkreślił, że intencją klubu nie była sprzedaż zawodnika i włodarze nie są szczęśliwi z powodu sprzedaży swojej gwiazdy

Oficjalnie: Jadon Sancho w Manchesterze United

Jedna z najdłuższych sag transferowych ostatnich lat wreszcie dobiegła końca. Już w środę niemal pewne były przenosiny Jadona Sancho do Manchesteru United, ale w czwartek na konferencji prasowej potwierdził to Hans-Joachim Watzke.

Nie jesteśmy zadowoleni z powodu pieniędzy, jakie otrzymamy za Jadona. Jesteśmy smutni, że odszedł. Naszym życzeniem było, aby u nas został, ale zachowywał się fantastycznie i dawał z siebie wszystko w trakcie ostatnich czterech lat – powiedział prezes Borussii Dortmund.

Zespół Bundesligi otrzyma za przebojowego skrzydłowego 85 milionów euro plus bonusy. Cztery lata temu BVB wykupiło Sancho z Manchesteru City, płacąc klubowi niespełna osiem milionów rekompensaty za wyszkolenie gracza. W barwach Borussii Dortmund 21-latek zanotował 50 bramek i 64 asysty w 150 spotkaniach. Jego ostatnim popisem był finał Pucharu Niemiec. Sancho zdobył w nim dwa gole i dołożył asystę, pieczętując pewny triumf (4:1) nad RB Lipsk.

Przeczytaj również: Dlaczego Sancho był priorytetem dla Man Utd?

Komentarze

Comments 3 comments