Manchester City wypadł z wyścigu o podpis CR7

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo Pressfocus

Nie milkną echa nad transferem Cristiano Ronaldo. W piątek piłkarz pożegnał się z Juventusem po czym opuścił bazę treningową. Nadal pozostaje jednak temat związany z nowym pracodawcą Portugalczyka. Na początku wiele mówiono o przenosinach do Manchesteru City. Te wieści są już nieaktualne. Według medialnych doniesień, wszystkie drogi prowadzą CR7 z powrotem na Old Trafford.

  • Cristiano Ronaldo nie trafi do Manchesteru City
  • Negocjacje z Obywatelami nie należały do najłatwiejszych, więc Jorge Mendes rozpoczął dialog z Manchesterem United
  • Wiele wskazuje na to, że CR7 wróci do na Old Trafford

Manchester City nie wykupi Ronaldo

Pierwszym zespołem, z którym Jorge Mendes rozpoczął rozmowy odnośnie transferu Cristiano Ronaldo był Manchester City. Z początku nawet Fabrizio Romano żył w przekonaniu, że tylko Obywatele zgłosili się po usługi Portugalczyka. Najpierw Juventus wycenił CR7 na 30 mln euro, co w kwestii talentu oraz dokonań samego piłkarza wydaje się ceną promocyjną. Owszem dla wielu drużyn wspomniana kwota nie stanowi większego problemu, ale drugą sprawą są przecież zarobki żywej legendy futbolu.

Kwestie finansowe nie grają roli dla aktualnych mistrzów Premier League. Jednak nie od dziś wiadomo, że The Citizens z uporem maniaka naciskają na transfer Kane’a ze Spurs. Stąd też Ronaldo był jedynie alternatywą i podczas negocjacji brakowało konkretów. Całą sytuację umiejętnie wykorzystał Manchester United, który wkroczył frontowymi drzwiami do wyścigu o podpis 36-latka. Co więcej, angielskie media są już przekonane, że City nie zakontraktuje reprezentanta Portugalii, więc po cichu może Harry Kane w końcu dopiął swego i tuż przed zamknięciem okienka wyląduje na Etihad.

Wszystkie drogi prowadzą na Old Trafford

Wygląda na to, że całe zamieszanie lada moment znajdzie swoje zakończenie. Z najnowszych wieści Romano wynika, że Czerwone Diabły pracują właśnie nad umową dla Cristiano Ronaldo i jeszcze w piątek przedstawią wszystkie szczegóły Jorge Mendesowi. Po całym zabiegu agent skontaktuje się władzami Juventusu. W przypadku, gdy każda ze stron zaakceptuje taki scenariusz, romantyczny powrót CR7 na Old Trafford stanie się faktem.

Portugalczyk reprezentował barwy Manchesteru United w latach 2003-2009. Zanim odszedł do Realu Madryt zdążył z Czerwonymi Diabłami wygrać trzy mistrzostwa Premier League z rzędu, a także pod koniec przygody w Anglii sięgnął po pierwsze w swojej karierze trofeum Ligi Mistrzów. Do tej pory wystąpił łącznie w 292 spotkaniach dla United, notując w nich 118 goli oraz 69 asyst.

Przeczytaj również: Manchester United wkracza do walki o Cristiano Ronaldo

Komentarze