Man Utd zaczął rozmowy w sprawie pomocnika RB Lipsk

Amadou Haidara
fot. PressFocus Na zdjęciu: Amadou Haidara

Manchester United zaczął rozmowy w sprawie pozyskania pomocnika RB Lipsk, podaje dziennikarze Jonathan Schrager. Na celowniku Czerwonych Diabłów znalazł się Amadou Haidara.

  • Od 1 stycznia otwarte jest okienko transferowe w Premier League
  • Według najnowszych medialnych spekulacji Man Utd szuka rywali do gry w składzie dla Nemanji Maticia, czy Scotta McTominaya
  • Klub z Old Trafford zaczął rozmowy z RB Lipsk w sprawie Amadou Haidary

Rangnick przypomniał sobie o Haidarze

Manchester United jest aktualnie prowadzony przez Ralfa Rangnicka. Nie dziwi zatem, że w kontekście wzmocnień klub z Old Trafford obrał kurs na Bundesligę.

Najnowsze doniesienia medialne sugerują, że menedżer aktualnych wicemistrzów Premier League przypomniał sobie o malijskim piłkarz, którego ściągał z FC Salzburga do RB Lipsk. Sam Haidara nie ukrywał natomiast w przeszłości, że jego marzeniem jest gra w Man Utd.

Wierząc informacjom dziennikarza Jonathana Shragera angielski klub zaczął rozmowy z przedstawicielami RB Lipsk, chcąc pozyskać reprezentanta Malii. Haidara jest jednym z głównych celów transferowych Rangnicka.

Malijski zawodnik w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 13 meczach ligi niemieckiej, w których zdobył dwie bramki. Opróćz tego wystąpił w czterech spotkaniach Ligi Mistrzów i w jednym Pucharu Niemiec. Obecna umowa Haidary z klubem z Lipska obowiązuje do 2025 roku. Tymczasem rynkowa wartość zawodnika wynosi 24 miliony euro.

Gdyby faktem stał się transfer 24-krotnego reprezentanta Mali do Manchesteru United, to jego rywalami do gry mogliby być: Scott McTominay, czy Nemanja Matić. Haidara w drużynie narodowej gra od 2017 roku. Zdobył w niej jak na razie dwie bramki.

Czytaj więcej: Pomocnik Man Utd odmówił Newcastle United

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 22 stycznia 2022 15:56.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze