Lazio sprzedało kluczowego zawodnika. Skorzysta na tym Liverpool

Lazio oficjalnie sprzedało hiszpańskiego pomocnika Luisa Alberto do katarskiego klubu Al-Duhail za kwotę około 10 milionów euro. Na tej transakcji skorzysta też Liverpool, któy otrzyma 12 procent z tej sumy.

Luis Alberto
Obserwuj nas w
Zuma Press / Alamy Na zdjęciu: Luis Alberto

Luis Alberto odszedł z Lazio do Al-Duhail

Luis Alberto, który spędził osiem lat w Lazio, otwarcie domagał się transferu twierdząc, że jego czas w klubie dobiegł końca. Chociaż początkowo Biancocelesti czekali na propozycje w wysokości 20 milionów euro, ostatecznie zdecydowali się zaakceptować ofertę wynoszącą 10 milionów euro plus bonusy. Zawodnik już w zeszłym tygodniu przeszedł badania medyczne w Al-Duhail.

POLECAMY TAKŻE

Luis Alberto trafił do Lazio latem 2016 roku za 4 miliony euro z Liverpoolu. Podczas podpisywania umowy kluby dogadały się, że The Reds otrzymają 12 procent od następnego transferu Hiszpana. Oznacza to, że The Reds zyskają około 1,2 miliona euro na sprzedaży Luisa Alberto do Kataru.

Luis Alberto podpisał nowy kontrakt z Lazio niecały rok temu, który miał obowiązywać do czerwca 2027 roku, ale najwidoczniej zmienił zdanie odnośnie swojej przyszłości nalegając na transfer. Podczas swojej kariery w Rzymie strzelił 52 gole w 307 meczach dla Biancocelestich wygrywając dwukrotnie Superpuchar Włoch oraz raz Puchar Włoch.

Transfer do Al-Duhail oznacza nowy rozdział w karierze Luisa Alberto. Po ośmiu latach spędzonych w Lazio, hiszpański pomocnik będzie kontynuować swoją karierę w Katarze. Jego odejście oznacza również konieczność znalezienia przez Lazio odpowiedniego zastępcy, który wypełni lukę po jednym z kluczowych graczy zespołu.

Zobacz również: Milan dogadany z Zirkzee. Transfer blokuje agent, który żąda wielkich pieniędzy

Komentarze