Loris Karius
Loris Karius fot. Grzegorz Wajda

Karius znalazł nowy klub

Loris Karius ponownie zagra w Bundeslidze. Jak informuje Bild, 27-latek zostanie nowym bramkarzem Unionu Berlin, do którego przeniesie się na zasadzie wypożyczenia z Liverpoolu. Do finalizacji transferu ma dojść na początku przyszłego tygodnia.

Czytaj dalej…

Oba kluby prowadzą obecnie zaawansowane rozmowy w sprawie warunków wypożyczenia i nic nie powinno stanąć na przeszkodzie w osiągnięciu ostatecznego porozumienia. W najbliższych dniach Karius ma pojawić się w Berlinie, gdzie przejdzie badania medyczne.

Według informacji Bilda, Liverpool prawdopodobnie będzie pokrywał większą część wynagrodzenia bramkarza, którego z The Reds obowiązuje jeszcze umowa do 2022 roku. Jego pozyskaniem zainteresowani byli również przedstawiciele Wolverhamptonu, Celty Vigo i Montpellier.

Powrót do Bundesligi

Były zawodnik młodzieżowych reprezentacji Niemiec ponownie będzie miał okazję zagrać na boiskach Bundesligi. W niemieckiej ekstraklasie rozegrał do tej pory 91 spotkań – wszystkie w FSV Mainz, z którego latem 2016 roku przeniósł się do Liverpoolu.

W drużynie z Anfield Road rozegrał łącznie 49 spotkań. Ostatnie dwa sezony spędził na wypożyczeniu w tureckim Besiktasie Stambuł.

Komentarze