Juventus rozważa pozyskanie Romagnoliego

Alessio Romagnoli
fot. PressFocus Na zdjęciu: Alessio Romagnoli

Alessio Romagnoli ma kontrakt ważny z AC Milanem do końca czerwca 2022 roku. Klub z San Siro wciąż nie przedstawił propozycji nowej umowy zawodnikowi. Corriere dello Sport twierdzi natomiast, że chętny na pozyskanie zawodnika jest Juventus.

Czytaj dalej…

  • Alessio Romagnoli ma jeszcze tylko przez kilka miesięcy ważny kontrakt z Milanem
  • 26-latek budzi zainteresowanie czołowych ekip nie tylko z Serie A
  • Chętny na pozyskanie zawodnika jest przede wszystkim Juventus

Romagnoli na radarze Bianconerich

Alessio Romagnoli to kapitan Milanu i kluczowa postać defensywy Rossonerich. Zawodnik w tej kampanii wystąpił łącznie w 11 spotkaniach, spędzając na placu gry ponad 700 minut.

Reprezentant Włoch w związku z tym, że powoli wygasa jego kontrakt z klubem z Mediolanu, znajduje się na liście życzeń czołowych europejskich klubów. Chęć pozyskania zawodnika wyraża między innymi Juventus.

Klub z Turynu myślami jest już przy szukaniu następców dla Leonardo Bonucciego i Giorgio Chielliniego. Idealnym kandydatem do ich zastąpienia ma być właśnie Romagnoli, który docelowo miałby tworzyć duet środkowych obrońców Starej Damy z Matthijsem De Ligtem. Juventus chciałby pozyskać piłkarza latem przyszłego roku na zasadzie wolnego transferu.

Rynkowa wartość zawodnika wynosi 20 milionów euro. Romagnoli trafił do Milanu w 2015 roku z Romy. W ekipie z San Siro wystąpił łącznie w 232 spotkaniach, notując w nich dziewięć trafień i dwie asysty.

Włoski piłkarz od momentu, gdy trafił do teamu z Mediolanu, wygrał z tą ekipą Superpuchar Włoch w sezonie 2016/20217. Wcześniej natomiast triumfował w rozgrywkach Primavery w młodzieżowym zespole Romy.

Czytaj więcej: Piłkarskie gwiazdy z wygasającymi kontraktami. Na liście wielkie nazwiska

Komentarze