Weah wybrał transfer do Marsylii zamiast Premier League
Timothy Weah trafi do Olympique Marsylii na zasadzie wypożyczenia z obowiązkiem wykupu. Juventus otrzyma 1 milion euro za roczne wypożyczenie, a następnie 14 milionów euro po aktywacji obowiązkowego transferu definitywnego. Dodatkowo przewidziane są 3 miliony euro bonusów, co daje łączną wartość transakcji na poziomie 18 milionów euro.
Tym samym doszło do kompromisu. Bianconeri pierwotnie oczekiwali 20 milionów, podczas gdy Marsylia oferowała 15. Decydującym czynnikiem okazało się zdecydowane stanowisko piłkarza.
Weah, który do Juventusu trafił w 2023 roku z Lille, rozegrał w biało-czarnych barwach 38 spotkań, ale nie zdołał na stałe wywalczyć miejsca w podstawowym składzie. Często był przesuwany na pozycję wahadłowego, co nie odpowiadało jego ofensywnemu profilowi.
Gdy pojawiła się szansa na grę pod wodzą De Zerbiego w Ligue 1, Weah nie miał wątpliwości. Jak informuje Romano, odrzucił ofertę Nottingham Forest, mimo że klub z Premier League oferował lepsze warunki finansowe.
Marsylia zyskuje dynamicznego, wszechstronnego zawodnika, który potrafi grać zarówno na skrzydle, jak i w roli ofensywnego bocznego obrońcy. Juventus z kolei zamyka pierwszą poważną sprzedaż tego okna i robi miejsce na kolejne ruchy transferowe.
Zobacz również: Barcelona rozwiąże kontrakt z kolejnym zawodnikiem!