Jules Kounde coraz bliżej Chelsea

Jules Kounde
Jules Kounde Pressfocus

Kurt Zouma przystał na warunki West Ham. Wygląda na to, że Chelsea w końcu może dopiąć transfer z Julesem Kounde, ponieważ właśnie od sprzedaży 26-latka zależał ten ruch. The Blues są w stałym kontakcie z Sevillą, przez co negocjację powinny przebiec szybko i sprawnie.

  • Kurt Zouma trafił do West Ham
  • Tomas Tuchel nie gwarantował byłemu już obrońcy Chelsea regularnych występów
  • Transfer Zoumy pozwala The Blues rozpocząć operację Kounde

West Ham ma nowego obrońcę

Kadra West Ham robi się naprawdę imponującą. David Moyes skompletował zespół na sezon 2021/22 i zapewne wyczekuje już wrześniowych wieczorów, gdzie Młoty rozpoczną rywalizację w Lidze Europy.

Co prawda, z drużyny odszedł Jesse Lingard, który był talizmanem klubu pod koniec zeszłej kampanii. Kiedy jednak popatrzymy na dzisiejszą dyspozycję Młotów, śmiało możemy stwierdzić, że West Ham i tak ma się dobrze, ponieważ po 3. kolejkach wciąż jest niepokonany.

W dodatku do kadry dołączył właśnie Kurt Zouma. Stoper przeszedł z Chelsea za 30 mln funtów i podpisał czteroletni kontakt, poinformował Fabrizio Romano. Francuz zdobył z The Blues dwa tytuły Premier League, Ligę Mistrzów oraz Puchar Ligi przez ostatnie siedem sezonów, które spędził na Stamford Bridge.

Jules Kounde w drodze do Londynu?

Od dłuższego czasu Chelsea próbuje ściągnąć Julesa Kounde z Sevilli. The Blues próbowali nawet wymianę, w której Zouma trafiłby do Andaluzji, z kolei do Londynu przybyłby wyżej wspomniany defensor. Tak się jednak nie stało, więc otoczenie 26-latka zaczęło szukać innych rozwiązań.

Tym samym Zouma może stać się najlepiej opłacanym piłkarzem Młotów. Natomiast Chelsea będzie musiała zapłacić 50 – 60 mln funtów za usługi Kounde. Oba zespoły od dłuższego czasu są w stałym kontakcie, więc tylko kwestią czasu wydaje się przybycie utalentowanego 22-latka do niebieskiej części stolicy Anglii.

Przeczytaj również: Trwa licytacja o gwiazdkę Barcelony

Komentarze